Українці почали витрачати активніше: на що саме

Українці почали витрачати активніше: на що саме

Київ  •  УНН

 • 131770 перегляди

КИЇВ. 26 травня. УНН. В Україні пожвавлюється споживчий ринок - українці більше купують одягу, техніки та відвідують кафе й ресторани. Про це свідчить аналіз безготівкових розрахунків оприлюднений ПриватБанком, передає УНН.

У порівнянні з першим місяцем війни, коли переважна частка безготівкових оплат за товари та послуги припадала на харчі та медикаменти, у квітні та першій половині травня збільшилися обсяги безготівкових оплат покупок в мережах електроніки і побутової техніки та закладах харчування.

Деталі

У першій половині травня частка оплат покупок продуктів харчування в мережі терміналів ПриватБанку знизилася з 56% до 52% від загального обсягу витрат, а обсяги оплат покупок в мережах аптек - з 12,5% до 8%. У той же час частка оплат у кафе і ресторанах у першій половині травня порівняно з березнем зросла з 2,5% до 4,3%, в магазинах одягу і взуття з 6% до 7,5%, а мережах електроніки та побутової техніки - з 5% до 6,5%.

За кількістю працюючих торгових терміналів, отже, й самих торгових точок, лідерами відновлення ринку стали магазини одягу й взуття. Якщо на початку березня не працювали понад 80% магазинів цього сегменту, то у травні відновили роботу 65% точок. Ресторанний сервіс впав з початком війни на 81%, але зараз відновився вже на 45%, магазини техніки та електроніки після зниження кількості точок з початком війни на 67% у травні відновилися на 44%.

Роздрібні мережі харчування та фармації зазнали меншого впливу війни: після зниження кількості працюючих продуктових магазинів на 37% вже відновили роботу 22%, а із 40% тих, що зупинили роботу з початком війни аптек - 18% вже відновили роботу.

Поновлення обсягів безготівкових оплат зумовлене насамперед активністю мікро та малого бізнесу, пояснюють у банку. Якщо у березні зниження обсягів безготівкових оплат через термінали банку у невеликих торгових точках складало 62%, то вже у перший половині травня обсяги продажів зросли й повернулися до довоєнних показників та навіть перевищили їх.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд схвалив напрями діяльності банків на період воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки

Додамо

Станом на початок травня поточного року кількість підприємств, які повністю зупинили діяльність, скоротилася майже вдвічі порівняно з початком військових дій (з 32% до 17%).