Українська влада знала про деталі угоди по "Північному потоку-2" - Держдеп
Київ • УНН
КИЇВ. 23 липня. УНН. Під час підготовки угоди з Берліном по трубопроводу “Північний потік-2”, Вашингтон активно вів переговори з Києвом, і провів більше десятка консультацій. Про це заявив спікер Державного департаменту США Нед Прайс, передає УНН.
Цитата
“Що стосується українців, ми провели з ними більше десятка консультацій. Можу вам сказати, що вони були ознайомлені з вмістом цього пакета. Ці зустрічі були частими і тривали протягом багатьох тижнів”, — заявив Прайс.
Деталі
У Держдепі зазначають, що Штати внесли запропоновані українською стороною ідеї в текст опублікованої пізніше спільної з Німеччиною заяви. Таким чином Прайс спростовує інформацію про тиск на Україну з вимогою не критикувати майбутню угоду США з ФРН.
Під час брифінгу він також заявив, що не дивлячись на угоду, укладену з Німеччиною, Вашингтон і далі буде виступати проти проекту російського газопроводу “Північний потік-2”.
“Як ми завжди говорили — і повторимо нашу позицію і зараз: Адміністрація президента виступає проти „Північного потоку-2“... І ми проти цього, тому що вважаємо це поганою угодою. Ми думаємо, що це погана угода для Німеччини, ми думаємо, що це погана угода для наших партнерів, в кінцевому підсумку тому, ми розглядаємо це як потенційний інструмент, який Російська Федерація може використовувати проти наших партнерів”, — заявив Нед Прайс.
У Держдепі додали, що метою переговорів з Німеччиною було обговорення заходів, спрямованих на зниження ризику, який експлуатація “Північного потоку-2” може створити для європейської енергетичної безпеки, для України та інших прифронтових країн НАТО і ЄС.
Нагадаємо
США і Німеччина оприлюднили спільну угоду про завершення будівництва “Північного потоку-2”, де обіцяють підтримку суверенітету і незалежності України. Документ називається “Спільна заява США та Німеччини на підтримку України, європейської енергетичної безпеки і наших кліматичних цілей”.
Як заявив президент США Джо Байден, то на даному етапі реалізації проекту “Північний потік-2” немає можливості зупинити його завершення.
Офіційні особи США вважають геополітичним проектом Володимира Путіна — зберегти залежність Європи від російських енергоносіїв, одночасно ставлячи під загрозу безпеку таких країн Центральної та Східної Європи, як Польща і Україна.
У спільній заяві міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау зазначили, що відмова від спроб зупинити запуск газопроводу “Північний потік-2” створило додаткові політичні, військові та енергетичні загрози для України і Центральної Європи.