Україна визнаватиме видані в ОРДЛО свідоцтва про народження і смерть

Україна визнаватиме видані в ОРДЛО свідоцтва про народження і смерть

Київ  •  УНН

 • 24536 перегляди

КИЇВ. 24 жовтня. УНН. Кабінет міністрів України врегулював процедуру розгляду документів, що підтверджують факт народження або смерті особи на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Відповідну постанову ухвалив уряд під час засідання, передає УНН із посиланням на Урядовий портал.

Відповідно до постанови, питання щодо підтвердження фактів народження та смерті на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, буде розглядати спеціально створена Комісія. Вона матиме інструменти для того, щоб за кожним зверненням з’ясувати дійсні обставини справи та видати відповідний висновок, який слугуватиме підставою для реєстрації органом ДРАЦС народження або смерті.

Як наголосили у пресслужбі уряду, постанова розроблена у зв’язку з прийняттям Закону України від 18 січня 2018 року № 2268-VIII "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", яким передбачено, що діяльність збройних формувань Російської Федерації та окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що суперечить нормам міжнародного права, є незаконною, а будь-який виданий у зв’язку з такою діяльністю акт є недійсним і не створює жодних правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження або смерті особи на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.

При цьому, Міністр юстиції України Денис Малюська пояснив, що уряд в розвиток "Намібійських винятків", сформульованих Міжнародним судом ООН та розвинутих у практиці Європейського суду з прав людини, запровадив механізм підтвердження автентичності медичних довідок, виданих на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей відповідними закладами охорони здоров’я та судово-медичними установами. Ключовий принцип цього документу полягає у тому, що для захисту невід’ємних прав людини врахування окремих документів, виданих окупаційною владою, є допустимим. При цьому, як зазначається, той факт, що відповідні документи беруться до уваги, абсолютно не означає визнання окупаційної влади.

Нагадаємо, заборгованість з виплат пенсій жителям непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей, а також переселенцям-пенсіонерам становить не менше 41,7 млрд гривень (1,67 млрд за поточним курсом).