Україна направила в ООН і Туреччину звернення щодо продовження зернової угоди, але відповіді поки не було

Україна направила в ООН і Туреччину звернення щодо продовження зернової угоди, але відповіді поки не було

Київ  •  УНН

 • 1667121 перегляди

КИЇВ. 28 лютого. УНН. Україна направила в ООН і Туреччину звернення щодо початку переговорів про продовження угоди про експорт зерна, але відповіді не було. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерело в українському уряді, передає УНН.

Деталі

Повідомляється, що минулого тижня заступник міністра інфраструктури України Юрій Васьков, заявив, що Київ проситиме всі сторони розпочати переговори про продовження угоди, домагаючись продовження принаймні на один рік, що включатиме порти Миколаєва.

Також зазначається, що Чорноморська зернова ініціатива за посередництва ООН і Туреччини в липні минулого року дозволила експортувати зерно з трьох українських портів. Угода була продовжена в листопаді і закінчиться 18 березня, якщо не буде погоджено подовження.

Цитата

"Ми відправили листа з проханням почати займатися цим питанням, оскільки 18 березня дуже скоро, але поки не отримали жодного зворотного зв'язку", - сказало джерело.

Доповнення

17 лютого заступник міністра інфраструктури України Юрій Васько повідомляв, що за тиждень почнуться переговори про продовження ініціативи, що підтримується ООН, яка дозволила Україні експортувати зерно з портів, заблокованих рф після її вторгнення.

Україна, ООН, Туреччина та росія підписали 22 липня угоду (Україна і рф окремо) на 120 днів, спрямовану на забезпечення безпечного проходу суден, що заходять та виходять із трьох українських чорноморських портів ("Одеса", "Чорноморськ", "Південний"), які були заблоковані рф після вторгнення москви 24 лютого.

Угоду у листопаді продовжили на 120 днів.

росія саботує перевірки суден у межах "зернової ініціативи".

Через затримку інспекцій з боку рф за останні три місяці світ недоотримав 10 млн тонн українського продовольства. Україна закликає міжнародну спільноту, зокрема ООН та Туреччину, вимагати від росії припинення штучних затримок у роботі "зернового коридору".