Україна може ратифікувати Римський статут у достатньо короткій перспективі - Веніславський

Україна може ратифікувати Римський статут у достатньо короткій перспективі - Веніславський

Київ  •  УНН

 • 367748 перегляди

КИЇВ. 28 березня. УНН. Ратифікація Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду може статися у достатньо короткостроковій перспективі, оскільки Україна на сьогодні створила повністю достатньо правове підґрунтя для того, щоб МКС виконував свої функції на території держави. Про це на брифінгу заявив член безпекового комітету українського парламенту, представник президента у ВР Федір Веніславський, передає кореспондент УНН.

Деталі

Веніславський зазначив, що процес у цьому напрямку наразі триває, проте на шляху ратифікації Римського статуту Україною "є багато міфів, які продукуються певними політичними силами та юристами для того, щоб унеможливити найближчим часом його ратифікацію".

Цитата

“Одна з найбільш поширених страшилок - це те, що якщо Україна ратифікує Римський статут, то одразу всі військовослужбовці на території України, які виконують бойові завдання, і раптом, десь, образно кажучи, не туди снаряд потрапив, не туди куля залетіла, то вони одразу попадуть в юрисдикцію цього суду”, – сказав Веніславський.

Він пояснив, що Верховна Рада минулого року вже внесла зміни до Кримінального процесуального кодексу та доповнила їх окремою главою, де регламентують діяльність всіх інституцій Міжнародного кримінального суду на території України.

“Є повна правова співпраця між правоохоронними органами України і Міжнародного кримінального суду. Експерти МКС з перших днів війни на території України займаються тим, що вони фіксують, а прокурори документують ті злочини, які вчиняються російською окупаційною армією, тому він на сьогодні, за великими рахунками, уже діє. Якщо спуститися на землю, то Україна на сьогодні створила повністю достатньо правове підґрунтя для того, щоб МКС виконував свої функції на території України. Ратифікація на черзі, ми над нею працюємо. Але необхідно зняти цю напругу у суспільстві, двояке тлумачення самих підходів до ратифікації Римського статуту. Я думаю, що Україна його також ратифікує у достатньо короткій перспективі”, – додав Веніславський.

Доповнення

24 березня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, під час Instagram-етеру з журналістом Вадимом Карп’яком, виступив за ратифікацію Римського статуту, на основі якого функціонує Міжнародний кримінальний суд.

Кулеба нагадав, що Україна зараз "повністю визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду і без ратифікації".

17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента росії володимира путіна та марії львової-бєлової, яка є уповноваженою президента рф з прав дитини.

Це передбачає, що якщо путін з’явиться на території держави, яка є учасником Римського статуту – ця країна зобов’язана його заарештувати.

Учасницями Римського статуту є 123 держави, серед яких – держави Південної Америки та близько половини держав Африки. Відтак вони мають зважати на видані МКС ордери. Не підписали та не ратифікували статут – Китай, Індія, білорусь, Туреччина, Казахстан. росія, як і США, підписувала статут, але згодом відкликала свій підпис.