Україна може наростити обсяг видобутку урану до 2,5 тис. т, якщо галузь отримає фінансування
Київ • УНН
КИЇВ. 27 грудня. УНН. З огляду на те, що атомна енергетика забезпечує більше 56% виробництва всієї електроенергії України, збільшення власного видобутку урану — стратегічно важливе завдання. І для його виконання потрібно вживати термінових заходів. Про це заявив головний геолог КП “Кіровгеологія” Вадим Карли, передає УНН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залежність України від російського постачання ядерного палива сягає 74%.
Так, за словами В.Карли, на сьогоднішній день, Україна видобуває близько 1 тис. тонн урану на рік, чого вистачає, аби забезпечити приблизно 30% потреб українських АЕС.
“Сьогодні в експлуатації перебувають три родовища. Одне з них, Ватутінське, вичерпає свої запаси буквально через 2 роки. Тому Україні потрібно терміново вживати заходів щодо збільшення власного видобутку уранової руди ”, - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україні не вдасться забезпечити власну потребу в урані без інвестора.
Водночас, на думку головного геолога Казенного підприємства, Україна має величезний потенціал.
“Уранова руда на Новоконстянтинівському родовищі, яке вважається одним з найбільших в Україні, видобувається вже більше 10 років, а на можливий обсяг видобутку так і не вийшло. Якщо галузь отримає необхідне фінансування або від держави або від інвестора, то протягом 5 років Україна може спокійно наростити обсяг власного видобутку урану до 2500 тонн”, — заявив він.
Нагадаємо, українська компанія АЕСУ (Атомні енергетичні системи України), яка має намір займатися розвідкою уранових родовищ в Україні, підписала договір про співпрацю з казахстанською компанією “Два Кей”
Також АЕСУ співпрацює і з “Казатопромом”.
При цьому, за словами міністра І.Насалика, Україна починає освоювати нові уранові родовища казахськими технологіями.
Для цього залучатимуть інвесторів.