Україна дуже мало зробила для покоління людей після 1991-го року — ексдипломат США
Київ • УНН
КИЇВ. 9 листопада. УНН. Україна разом з Вірменією та Грузією належить до країн колишнього СРСР, де демократична трансформація та вільний ринок мають найбільші шанси на успіх. Таку оцінку в інтерв'ю для видання Голос Америки висловив колишній багаторічний американських дипломат Деніел Фрід, який, серед іншого, був координатором Державного департаменту з питань санкційної політики, інформує УНН.
Видання зазначає, що Фрід також працював послом США у Варшаві та Белграді, послом з особливих доручень в адміністраціях Джорджа Буша-молодшого та Барака Обами.
Так, Фрід заявив, що країни Центральної Азії “більш схильні до авторитаризму” і мають “значно меньший демократичний імпульс”. Білорусь ексдипломат назвав країною, яка “лишається доволі авторитарною”, але також заявив про “великі сподівання” щодо цієї країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США хоче ліквідувати посаду спеціального посла в Україні
Фрід наголосив, що США не несуть відповідальність як за успіх окремих країн, так і за їхні невдачі.
“Ці країни досягають успіху, або зазнають невдачі завдяки власним здобуткам або проблемам. Я вважаю, що наприклад Україна зробила достатньо мало для цілого покоління після 1991-го року, і це пов’язано із внутрішніми факторами. Вони намагаються змінити це зараз, і ми, звісно, повинні їм допомогти”, — сказав Фрід.
За його словами, питання членства у НАТО є для України “першочерговою річчю”.
“Так, ці двері мають бути відчинені, але Україна повинна проводити внутрішні реформи для поліпшення свого майбутнього”, — сказав Фрід.
Нагадаємо, держсекретар США Майк Помпео звернув увагу на допомогу, яку адміністрація Трампа надала Україні, та необхідність подолання корупції в Україні. Репліка прозвучала у Німеччині, після того, як журналіст запитав міністра закордонних справ Німеччини Мааса, чи нашкодили Україні події у Вашингтоні.