Україна дорозмістила євробонди на пів мільярда доларів

Україна дорозмістила євробонди на пів мільярда доларів

Київ  •  УНН

 • 25647 перегляди

КИЇВ. 23 липня. УНН. Україна 22 липня здійснила прайсинг додаткового випуску єврооблігацій на суму 500 млн дол. з дохідністю 6,3% з погашенням в 2029 році. Про це повідомили у Мінфіні, передає УНН.

Деталі

За даними Мінфіну, цей додатковий випуск збільшив загальну суму в обігу єврооблігацій з відсотковою ставкою 6,876% та погашенням 21 травня 2029 року, загальна непогашена сума яких становила 1,25 млрд дол. Довипуск відбувся з дохідністю 6,30% та ціною пропозиції при додатковому розміщенні 103,493%.

Фінальна книга заявок досягла обсягу в 1,7 млрд дол.

BNP Paribas and Goldman Sachs International виступили спільними лід-менеджерами транзакції. Розрахунки за довипуском мають відбутися 27-го липня 2021 року.

"Залучені кошти будуть використані для фінансування загальних бюджетних призначень", - повідомили у Мінфіні.

Коментар міністра:

"Сприятливі ринкові умови дозволили нам поступово виконувати план запозичень на цей рік перед тим, як на ринку розпочнеться зменшення ділової активності під час сезону відпусток. Ми обмежили обсяг угоди, оскільки ми продовжуємо дотримуватись нашої стратегії пріоритизації залучення пільгового фінансування для покриття більшості потреб у зовнішніх запозиченнях", - прокоментував міністр фінансів України Сергій Марченко.

Що було раніше

26 квітня Україна оголосила про випуск 8-річних єврооблігацій на суму 1,25 мільярдів доларів США.

Що з державними запозиченнями

На початку цього року уряд не міг здійснити запозичення на зовнішньому ринку, хоча планував отримати завдяки ним 45,4 млрд грн для фінансування видатків бюджету ще у січні-лютому. Частина цих запозичень мали надійти за рахунок досі не отриманого траншу МВФ, відзначають аналітики з Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління при КШЕ.

У разі відсутності зовнішніх запозичень збільшується потреба у внутрішніх запозиченнях в майбутні місяці. При невиконанні плану запозичень Україна має великі шанси знову зіткнутись із кризою фінансування бюджетних видатків, яку вона пережила у жовтні-листопаді 2020 року, вказують експерти.

Тоді труднощі виникли з фінансуванням незахищених статей. Загалом невиконання плану видатків за 2020 рік сягнуло 5% - понад 67 млрд грн, повідомляли у Рахунковій палаті.

За даними Мінфіну, фактичні державні запозичення до загального фонду державного бюджету за січень-червень 2021 року становили 257,8 млрд грн або 76,6% від запланованих на цей період.

Від розміщення ОВДП на фінансування державного бюджету залучено 211,4 млрд грн, у тому числі в іноземній валюті 59,7 млрд грн (1,7 млрд дол. та 409,9 млн євро). Із зовнішніх джерел залучено 46,4 млрд грн.