Україна та США погодили план спільних перевірок американського озброєння переданого ЗСУ

Україна та США погодили план спільних перевірок американського озброєння переданого ЗСУ

Київ  •  УНН

 • 24749 перегляди

Read in English

США та Україна домовилися про спільні інспекції озброєнь, що постачаються американською стороною, з детальною перевіркою серійності, технічного стану та умов зберігання. Це забезпечує дотримання вимог США щодо використання техніки.

Представники Посольства Сполучених Штатів Америки та Міністерства оборони України узгодили План спільних фізичних перевірок наданого американськими партнерами озброєння. Про це з посиланням на Міноборони України, повідомляє УНН.

Деталі 

У документі детально описано, як саме відбуватиметься нагляд за американською технікою. Його розробили на виконання розширеного моніторингу кінцевого використання зброї. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міноборони виявило зіпсовані сухпайки: набори вилучають, а департамент ресурсних закупівель розформовують

Згідно з порядком, українські та американські інспектори перевірятимуть три основні позиції: 

  • серійний номер;
  • технічний стан;
  • умови належного зберігання (безпека та охорона)

Також сторони встановили низку критеріїв, за яким фахівці надаватимуть висновки щодо умов передачі, захисту, зберігання та використання зброї.

Ціль такого моніторингу – забезпечення вимог американського уряду, що встановлені для всіх держав-отримувачів такого озброєння

- наголосили у Міністерстві оборони.

Доповнення 

Американську сторону на зустрічі представляли співробітники Відділу оборонного співробітництва Посольства США та Генеральної інспекції Департаменту оборони США. Українську делегацію очолив заступник Міністра оборони України Юрій Джигир.

Командні перевірки проводитимуть спеціально підготовлені американські та українські фахівці – вони триватимуть на регулярній основі протягом усього 2024 року. 

Нагадаємо

Міністерство оборони України розробляє нову систему закупівель для запобігання корупції, яка координується з Національним агентством з питань запобігання корупції та має на меті забезпечити доброчесність фінансової діяльності.