У ЄС розпочали розслідування щодо китайської платформи Temu

У ЄС розпочали розслідування щодо китайської платформи Temu

Київ  •  УНН

 • 17562 перегляди

Read in English

ЄК розпочала офіційне розслідування щодо Temu через можливі порушення Закону про цифрові послуги. Платформа може зіткнутися зі штрафами до 6% річного доходу за недотримання правил безпеки та прозорості.

Європейська комісія у четвер розпочала офіційне розслідування щодо китайської платформи електронної комерції Temu у зв'язку з можливими порушеннями Закону про цифрові послуги (DSA), зведення правил блоку, спрямованого на обмеження поширення незаконного та шкідливого контенту в Інтернеті, пише УНН з посиланням на Politico.

Деталі

Попередній аналіз показав, що Temu може не впоратися з невідповідними продуктами і не усунути ризики, пов'язані з дизайном своєї платформи, що викликає звикання, наприклад, програмами винагород, при цьому не виконуючи зобов'язань по прозорості.

Раніше цього місяця Єврокомісія зажадала від китайської компанії більше інформації, щоб показати, як вона дотримується правил ЄС - на тлі зростаючого тиску з боку урядів блоку та організацій захисту прав споживачів, які стверджують, що платформа небезпечна для споживачів.

"Є підозра, що робиться недостатньо, неефективно, щоб дійсно запобігти розповсюдженню нелегальної продукції, - сказав представник Єврокомісії, проводячи брифінг для журналістів перед оголошенням. - У нас є підстави вважати, що Temu не проаналізувала належним чином природу звикання" до деяких своїх функцій.

У своїй заяві представник Temu сказав, що компанія "серйозно ставиться до своїх зобов'язань у межах DSA, постійно інвестуючи в зміцнення нашої системи відповідності та захист інтересів споживачів на нашій платформі" і "повною мірою співпрацюватиме з регулюючими органами".

Доповнення

Згідно з DSA, компанії можуть зіткнутися зі штрафами обсягом до 6 відсотків від їхнього річного світового доходу, якщо поглиблене розслідування, яке не обмежене будь-якими термінами, підтвердить серйозні порушення.

Temu, яка має 92 мільйони щомісячних користувачів в ЄС, була визнана в травні дуже великою онлайн-платформою (VLOP), що змусило її дотримуватися суворіших правил і піддатися прямому контролю з боку Єврокомісії.