У ЦВК висловилися щодо закону про референдум: вбачають позитив
Київ • УНН
КИЇВ. 28 січня. УНН. Закон "Про народовладдя через всеукраїнський референдум" містить низку важливих нових для вітчизняного референдумного законодавства інститутів, які підвищать прозорість та ефективність процедур референдуму. Про це заявив член ЦВК Володимир Перепелюк, інформує УНН.
Цитата:
“Нову якість всеукраїнського референдуму за Законом передбачається досягнути функціонуванням, зокрема, регіональних і територіальних представництв ЦВК, автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи. Але для цього необхідне відповідне фінансування”, — наголосив член Комісії.
Деталі
На думку Володимира Перепелюка, прийнятий закон містить ряд важливих нових для вітчизняного референдумного законодавства інститутів:
- контроль за фінансуванням агітації щодо підтримання/не підтримання ініціативи проведення всеукраїнського референдуму;
- контроль конституційності ініційованого питання, який може бути започаткований ще на етапі реєстрації ініціативної групи;
- повну перевірку підписів на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму з використанням автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи.
Ці інститути, на думку Володимира Перепелюка, підвищать прозорість та ефективність процедур референдуму.
Доповнення
26 січня парламентарі ухвалили в цілому законопроект про народовладдя через всеукраїнський референдум.
Законопроектом передбачаються такі види всеукраїнського референдуму за предметом:
• затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України;
• вирішення питання загальнодержавного значення;
• зміна території України;
• втрата чинності законом України або окремими його положеннями.
Розширено коло суб’єктів процесу референдуму, які реєструються в ЦВК як прихильники чи опоненти питання всеукраїнського референдуму. Ними можуть бути як політичні партії, так і громадські організації, відповідно зареєстровані у ЦВК.
За словами спікера Парламенту Дмитра Разумкова, законопроект про народовладдя дає можливість проведення референдумів починаючи з 2022 року.
За словами голови Комітету виборців України Олексія Кошеля, у схваленому законопроекті про народовладдя є багато ризиків, які пов’язані з можливістю проведення штучних референдумів, винесення на них проросійських питань та піару політичних сил.
У свою чергу, народна депутатка України від фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук заявила, що Конституційний Суд України зможе визнавати конституційність того чи іншого референдуму. І саме він може також зупинити процес референдуму, якщо у нього є якісь побоювання.
За словами голови партії “Слуга народу”, народного депутата України Олександра Корнієнка, організація, підготовка та проведення референдуму в Україні обійдеться приблизно в 1-2 мільярди гривень.