У Придністров’я заявили що їхній військовий об’єкт атакував дрон
Київ • УНН
Безпілотник-камікадзе атакував військову радіолокаційну станцію в сепаратистському Придністровському регіоні Молдови, завдавши незначної шкоди, але без жертв, повідомляють місцеві військові.
Сепаратистська область Молдови заявила, що дрон-камікадзе атакував військовий об'єкт, що належить так званому міністерству оборони Придністров'я Молдови. Таку заяву військові невизнаної республіки зробили у п’ятницю 5 квітня. Їх слова цитує Reuters, передає УНН.
Ціллю стала радіолокаційна станція, яка зазнала незначних ушкоджень, але обійшлося без постраждалих. На місці працює слідчо-оперативна група. Відкрито кримінальне провадження.
Деталі
Винуватця цієї атаки у відомстві сепаратистів не називають. Зазначається, що ціль перебувала за шість кілометрів від кордону з Україною, яка понад два роки бореться з російським вторгненням, а найближчі лінії фронту — приблизно за 200 км на схід від Молдови.
На відео, яке показали по телебаченню в сепаратистському регіоні, видно атаку безпілотника зі звуком вибуху, але жодних доказів пошкодження будівель чи військової техніки.
Нагадаємо
Зауважимо, що цей інцидент став другим у своєму роді менш ніж за місяць. У березні відомство безпеки "Придністровської Молдовської Республіки" повідомляло, що дрон-камікадзе здійснив атаку на військову частину під Тирасполем.
Водночас, Бюро політики реінтеграції Молдови заявило, що Україна не причетна до атаки дрона на військову частину у невизнаній республіці Придністров'я.
Представник українського ГУР Андрій Юсов заявив, що ця атака безпілотника-камікадзе на військову частину поблизу Тирасполя - це російська провокація. Та додав, що таким чином рф хоче дестабілізувати ситуацію в цьому регіоні.
Довідково
Придністров'я – сепаратистська республіка з домінуючим російськомовним населенням на території Молдови. На початку 1990-х років вони відмовились від лояльності владі в Кишиневі і після короткої війни, що супроводжувалася російським втручанням, отримали автономію. У Придністров’я є власний президент, армія, сили безпеки, податкові служби та валюта. Щоправда, практично всі європейські країни не визнають цієї республіки й досі. Сама ж росія, не визнала незалежності Придністров'я, хоча донині підтримує її економічно і політично.
Зауважимо, що у Придністров'ї офіційно дислокується близько 1,5 тисячі російських солдатів.