У ПАРЄ пропонують не обмежувати роботу російської делегації на сесії
Київ • УНН
КИЇВ. 27 січня. УНН. Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) пропонують ратифікувати повноваження делегації Російської Федерації і повернутися до питання пізніше в цьому році. Про це йдеться в підготовленому австрійським депутатом Штефаном Шеннахом попередньому проекті рішення, затвердженому моніторинговим комітетом ПАРЄ, текст якого опублікований на сайті Асамблеї, передає УНН.
Цитата
“З метою продовження політичного діалогу я пропоную, щоб Асамблея ратифікувала повноваження Російської Федерації і повернулася до оцінки досягнутого прогресу, коли звіт про моніторинг буде представлений пізніше в цьому році”, — йдеться в документі.
Деталі
Так, доповідач нагадав, що в червні 2019 року, коли Асамблея прийняла резолюцію 2287, яка відкрила шлях для повернення російської делегації, то “причина, по якій більшість членів проголосували за цей текст... полягала у відновленні політичного і конструктивного діалогу”.
На думку Шеннаха, “на даному етапі” не слід відмовлятися від обраного в червні 2019 року шляху. Зокрема, за його словами, Моніторинговий комітет повинен продовжити роботу щодо РФ. Співдоповідачі повинні якомога швидше провести ознайомлювальний візит і підготувати змістовний звіт.
Підкреслюється, що Комітету з моніторингу слід уважно стежити за розвитком подій в Російській Федерації з метою оцінки ситуації та дотримання країною демократичних стандартів і зобов’язань.
“Російська влада також повинна в повній мірі співпрацювати з Комісаром Ради Європи з прав людини, дозволяючи їй відвідувати Крим, коли це дозволяють санітарні умови через пандемію”, — наголошується в документі.
Голосування за проект рішення відбудеться в четвер.
Що було раніше
25 січня української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), спільно з представниками інших країн, вдалося ініціювати початок процедури оскарження повноважень делегації Росії. За це рішення проголосувало 38 делегатів.
За словами члена української делегації Олексія Гончаренка, після того, як ініціатива знайшла необхідну підтримку, питання підтвердження повноважень повинен був розглядати моніторинговий або регламентний комітет ПАРЄ.