У низці світових столиць розробляють економічні заходи, які здатні зробити боляче економіці РФ - глава МЗС
Київ • УНН
КИЇВ. 25 листопада. УНН. У низці світових столиць розробляються конкретні економічні заходи, які здатні зробити боляче російській економіці у разі ескалації агресії проти України. Про це на брифінгу в четвер заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає кореспондент УНН.
Цитата
“Україна разом із партнерами укріплює регіональну безпеку та готується, у разі ескалації російської агресії, виступити єдиним фронтом”, — заявив міністр.
Деталі
З його слів, МЗС працює 24/7, щоб зберегти та посилити міжнародну підтримку держави, насамперед у питаннях військової та безпекової співпраці, а також консолідувати партнерів задля спільної протидії безпековим загрозам у регіоні з боку РФ.
Глава МЗС України відзначив, що останнім часом тональність сигналів міжнародної спільноти у бік Кремля стала значно жорсткішою. Так, Європейський Союз, НАТО, США, Канада, Велика Британія, Франція, Німеччина, Швеція, країни Балтії, Польща та низка інших партнерів вже підтримали Україну та застерегли Росію від ескалації.
Цитата
“У низці світових столиць розробляються конкретні економічні заходи, які здатні зробити боляче російській економіці та гаманцям російських багатіїв. Україна паралельно отримує нове посилення обороноздатності, нове озброєння для нашої армії. Всі ці кроки не просто посилюють безпеку України. Вони дозволяють підвищити безпеку кожного українця. Ми працюємо для того, щоб громадяни України були впевнені у силі нашої армії, нашої дипломатії і рішучості наших партнерів”, — підсумував він.
Додамо
Аналітики Conflict Intelligence Team раніше повідомили про рекордне скупчення російських військ на українському кордоні.
Контекст
Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов висловлював думку, що Росія готується до нападу на нашу країну в кінці січня або початку лютого 2022 року.
Буданов припустив, що напад може включати авіаудари, артилерійські і бронетанкові атаки, за якими підуть повітряно-десантні атаки на сході країни, десантні атаки в Одесі і Маріуполі Донецької області і менше вторгнення через сусідню Білорусь.
При цьому він зазначив, що таким атакам передує серія психологічних операцій, які вже в даний час проводяться, щоб дестабілізувати Україну і підірвати її здатність захищатися.
Україна, зі свого боку, на додаток до допомоги США вишукує додаткові системи протиповітряного, протиракетного і безпілотного захисту, а також пристрої радіоелектронного придушення, включаючи ракетні батареї “Патріот” і протиракетні, артилерійські та мінометні системи.
Минулої п’ятниці новий міністр оборони України Олексій Резніков заявив The Washington Post, що поки точно невідомо, чи прийняв Володимир Путін остаточне рішення про наступ.