У Кремлі заявили, що Путін та Байден обговорять "проблеми-подразники": у делегацію запрошений "куратор по Україні" Козак
Київ • УНН
КИЇВ. 15 червня. УНН. Порядок денний саміту РФ-США включатиме практично всі хвилюючі Москву і Вашингтон питання, в тому числі і “проблеми-подразники” в двосторонніх відносинах, заявив помічник президента РФ Юрій Ушаков в спілкуванні з федеральною пресою, пише УНН.
Серед “подразників” він назвав проблематику близькосхідного врегулювання, ситуацію в Україні, ситуацію в Лівії, ситуацію навколо іранської ядерної програми, врегулювання в Афганістані, на Корейському півострові, Нагірному Карабасі.
Цитата
“Для обговорення різних питань регіональної проблематики (в делегацію) запрошені Козак і Лаврентьєв (заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак, відомий як” куратор українського напряму “в Кремлі і спецпредставник президента РФ по Сирії Олександр Лаврентьєв — ред.). Тобто можна зробити висновок, що Україна і Сирія будуть в числі питань, які президенти торкнуться”, — сказав Ушаков.
Ці теми знаходяться на порядку денному, але президенти на свій розсуд можуть розширити коло обговорюваних питань, додав він.
Відносини Росії і США довгі роки деградували і знаходяться зараз в незадовільному стані, припинені контакти практично по всьому комплексу питань двосторонньої взаємодії, зазначив Ушаков.
Контекст
Зустріч президентів РФ і США відбудеться 16 червня в Швейцарії на женевській віллі Ла Гранж. Це буде перша зустріч Володимира Путіна з Джо Байденом з моменту обрання останнього президентом США. До цього політики востаннє зустрічалися в 2011 році у Москві: тоді Путін був прем’єром РФ, а Байден — віцепрезидентом США.
Президент США Джо Байден вирішив не проводити спільну прес-конференцію з президентом Росії Володимиром Путіним за підсумками їхнього саміту в Женеві наступного тижня, тому що не хоче, щоб від зустрічі “відволікали” подробиці публічного виступу лідерів.
Напередодні видання The New York Times, посилаючись на помічників Байдена, повідомило що під час обговорень з Вашингтоном параметрів зустрічі президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна Москва запропонувала, щоб після переговорів лідери провели спільну конференцію, але американська сторона відмовилася.