У Франції заявили, що ЄС все ще сподівається на угоду з Великою Британією
Київ • УНН
КИЇВ. 23 вересня. УНН. Франція разом із країнами Євросоюзу все ще зберігає надію на укладення вигідної для обох сторін угоди стосовно Brexit, проте вже готується і до найгіршого сценарію “жорсткого виходу” Сполученого Королівства зі складу континентальної спільноти. Про це в суботу заявила міністр з європейських справ при зовнішньополітичному відомстві Франції Наталі Луазо, виступаючи в ефірі радіостанції France Inter, інформує УНН.
“Ми працюємо над гарною угодою, на це спрямована майже вся наша енергія, цьому ми присвячуємо всі наші зусилля. Укладання подібної угоди можливе, і я в це вірю, всі 27 країн ЄС у це вірять”, — сказала міністр.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Financial Times повідомила про можливе виведення найбільшим банківським концерном Німеччини 450 млрд євро активів із Лондона
При цьому Луазо визнала, що перешкодою на шляху до досягнення влаштовує всіх угоди може стати позиція парламенту Великої Британії або Європарламенту. “Я не можу виключати, що в кінці кінців ми не домовимося, оскільки пані прем’єр-міністр Мей потребує підтримки свого парламенту, адже угода має бути ратифікована британським парламентом, так само як і парламентом європейським. Уявімо, що угоди не буде: ми говоримо, що потрібно до цього готуватися, французький уряд не може звернутися до наших співвітчизників вранці 30 березня і сказати, що в підсумку ми ні до чого не прийшли і абсолютно не готові”, — зауважила вона.
У зв’язку з цим, зазначила Луазо, Франція зі свого боку готується до “жорсткого сценарію”, і вже в листопаді на розгляд французького парламенту уряд винесе закон, що дає президенту повноваження підписувати укази для оперативної адаптації правової бази до нових умов співіснування з Великою Британією і "пом’якшення наслідків “Brexit. “У листопаді я представлю цей закон парламенту, щоб у нас були кошти для підготовки до будь-яких сценаріїв”, — додала міністр.
Нагадаємо, офіційні переговори між Лондоном і Брюсселем за умовами, на яких Велика Британія вийде з ЄС, почалися 19 червня 2017 року в бельгійської столиці. За рік до цього на референдумі з цього питання в Британії перемогу з результатом 51,9% здобули противники євроінтеграції. Переговори стосовно Brexit триватимуть до листопада 2018 року, після чого досягнуту угоду повинні схвалити Європарламент та Вестмінстер. Сам Brexit пройде 29 березня 2019 року, потім, згідно з планом, повинен настати перехідний період, який триватиме до 31 грудня 2020 року.