Ципрас заявив, що вихід Греції з угод з кредиторами забезпечив прогрес країни
Київ • УНН
КИЇВ. 25 вересня. УНН. Вихід Греції з угод з міжнародними кредитними організаціями дозволив країні захистити найбільш знедолені верстви населення і забезпечивши прогрес в суспільстві. Про це заявив у понеділок прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас на нараді високого рівня з нагоди сторіччя від дня народження Нельсона Мандели, яка проходить в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, повідомляє УНН.
Говорячи про ситуацію в Греції, Ципрас підкреслив, що “соціальний прогрес і світ не є даністю, вони були завойовані шляхом боротьби і компромісів (з міжнародними кредиторами)”. “Тепер Греція виходить з програм жорсткої економії, захищаючи найслабші верстви населення, закріплює права на отримання громадянства дітьми мігрантів, зміцнює права мусульманської меншини в країні, захищає права ЛГБТ-спільноти”, — сказав глава уряду. За його словами, “Греція також регулює безпрецедентні потоки біженців, дотримуючись прав людини, і вирішує міжнародні суперечки, такі як суперечка (Афін і Скоп’є) про назву Колишньої Югославської Республіки Македонії (КЮРМ)”.
Торкаючись теми наради високого рівня, Ципрас зазначив, що Нельсон Мандела прагнув до захисту демократичних ідеалів в найнесприятливіших умовах. “Сьогодні його бачення і його дії ще більш актуальні, ніж будь-коли, тому що наш світ стикається з проблемами виживання — зростанням числа воєн і конфліктів, розширенням регіональних дисбалансів, зміцненням расизму і спалахом фундаменталізму, — сказав грецький прем’єр. — Для нинішньої кон’юнктури потрібна така модель лідерства, яка була у Нельсона Мандели. Це був невтомний борець за незалежність, мир і права людини, і в той же час відповідальний лідер і вмілий дипломат, який був готовий піти на необхідні компроміси для досягнення цих цілей”.
“Я твердо вірю, що Нельсон Мандела повинен стати прикладом і надихати нас на кроки на краще як на національному, так і на міжнародному рівні”, — підкреслив Ципрас. За його словами, це дозволить “подолати конфлікти, подібні до того, що має місце в Сирії, знайти рішення по палестинській проблемі, досягти мети (розвитку) ООН і підтримати розвиток в Африці”.
Як повідомляв УНН, Роухані не виключив, що Іран може перекрити Ормузьку протоку.