Це не буде катастрофою: Гетманцев про перспективу залишитись без грошей МВФ
Київ • УНН
КИЇВ. 15 лютого. УНН. Україні пройти 2021 рік без чергового траншу Міжнародного валютного фонду буде набагато важче, але це не буде катастрофою. Про це на брифінгу у понеділок заявив народний депутат від "Слуги народу", голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає кореспондент УНН.
Цитата:
"Ми переконані, що нам пройти 2021 рік без чергового траншу МВФ буде набагато важче. Але це у жодному випадку не буде катастрофою. У нас є відповідні ресурси, у нас є відповідні можливості для того, щоб це здійснити", - заявив Гетманцев.
Деталі
Зі слів нардепа, в такому разі, все одно будуть виконані всі бюджетні зобов’язання, в країні буде фінансова стабільність, валютна стабільність, стабільність гривні тощо.
"Мова йде про те, аби здешевити ті кредити, які ми залучаємо сьогодні для держави, і це з МВФ зробити набагато легше. Мова йде про те, аби гроші, які є дешевими, МВФ, використати на ті цілі, які нам необхідні в пост-кризовий період… Це є необхідним, і нам з цим було б набагато легше. Але якщо це відкладається у часі, жодної катастрофи нема – у нас є впевненість у тому, що ми впораємось", - додав він.
"Червоні лінії"
"Радіти з такого результату таких довготривалих і довгоочікуваних перемовин ми не можемо. Безперечно, цей результат є негативним, тут нема про що говорити. З іншого боку ми повинні розуміти, що співпраця з будь-яким міжнародним партнером є можливою тоді, коли це задовольняє інтереси як міжнародних партнерів, так і України. Ми повинні знайти правильний баланс таким чином, аби не перейти червоні лінії ані нашого суверенітету, ані інтересів наших українців", - зазначив Гетманцев, коментуючи перемовини з Фондом.
Він заявив, що під час консультацій сторони визнали, що потребують додаткових консультацій та часу, аби прийти до згоди. Співпраця з МВФ продовжується.
Контекст
У суботу, 13 лютого, постійний представник Міжнародного Валютного Фонду Йоста Люнгман заявив, що місія МВФ завершила роботу в Україні. Обговорення було продуктивним, однак потрібен більший прогрес.
Із його заяви можна зрозуміти, що більшого прогресу чекають щодо посилення управління Національним Банком; поліпшення законодавчого та регулятивного підгрунтя банківського нагляду та фінансового оздоровлення; заходах, спрямованих на зменшення фіскального дефіциту у середньостроковій перспективі; законодавчих ініціативах щодо відновлення та посилення антикорупційної інфраструктури та судочинства, а також у секторі енергетики.
У свою чергу, в Офісі Президента та в уряді новину від МВФ прокоментували лише за декілька годин і доволі стримано, заявивши про "конструктивну співпрацю".