Таран доповів іноземним стратегічним радникам про обстановку в районі ООС
Київ • УНН
КИЇВ. 19 червня. УНН. У четвер міністр оборони України Андрій Таран провів відеоконференцію з групою іноземних стратегічних радників Міністерства оборони України та Збройних Сил України високого рівня (DRAB — Defence Reform Advisory Board), в ході якої сторони обговорили практичні аспекти реалізації оборонної реформи та поточну безпекову ситуацію в Україні. Про це інформує пресслужба Міноборони, передає УНН.
“Високопоставлені представники оборонних відомств держав-партнерів (США, Велика Британія, Канада, ФРН, Республіка Польща та Литовська Республіка) під головуванням головного стратегічного радника від США генерал-лейтенанта (у відставці) К.Дейтона обговорили з Міністром оборони України практичні аспекти реалізації оборонної реформи та поточну безпекову ситуацію. Міністр оборони поінформував учасників відеоконференції про обстановку в районі проведення операції Об’єднаних сил та навколо кордонів України, а також про заходи, що вживаються керівництвом держави та МОУ для протидії агресії Російської Федерації та мирного врегулювання конфлікту у рамках Нормандського формату”, — інформують у пресслужбі.
Повідомляється, що основна увага під час спілкування була приділена питанням закріплення напрямів надання консультативно-дорадчої допомоги за кожним стратегічним радником та визначення відповідальних з української сторони на рівні заступників міністра.
У рамках обговорення реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в НАТО, Таран подякував радникам за всебічну підтримку реалізації оборонної реформи, успішна імплементація якої “стала вагомим аспектом прийняття Північноатлантичною Радою рішення щодо надання Україні статусу партнера з розширеними можливостями, а також рішення Конгресу США про затвердження оборонної допомоги Україні на 2020 фінансовий рік у розмірі 250 млн дол.”, зазначили у міністерстві.
Повідомляється, що учасники домовилися про проведення наступної відеоконференції у липні.
Нагадаємо, у Міноборони раніше повідомили, що кожен підкомітет багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування матиме свої особливості, наприклад J1 — опікуватиметься питаннями військової освіти, працюючи із Міністерством оборони та представництвом НАТО в Україні.