"Свій серед своїх": як простори за підтримки програми "МХП Поруч" стають опорою для військових та ветеранів
Київ • УНН
Як простори за підтримки програми "МХП Поруч" стають опорою для військових та ветеранів.
За прогнозами Мінветеранів, до кінця повномасштабної війни кількість ветеранів, членів їхніх родин і сімей загиблих може зрости до 4-5 млн осіб. Уже сьогодні викликом для держави та суспільства стала адаптація до цивільного життя військових, які звільняються зі служби внаслідок поранення, отриманої інвалідності, через сімейні обставини, після повернення з полону.
Частиною державної ветеранської політики в Україні є розбудова мережі просторів, де військові та їхні родини отримуватимуть необхідні послуги та допомогу. До створення ветеранських хабів уже активно долучаються громади, відповідальний бізнес, благодійні фонди та громадські організації. Ідеться, серед іншого, про Благодійний фонд "МХП-Громаді", який активно підтримує створення ветеранських просторів в Україні з початку повномасштабної війни, передає УНН.
Деталі
Так, торік програмою реінтеграції військових та ветеранів "МХП Поруч" у межах національного конкурсу соціальних ініціатив "Час діяти, Україно!" підтримано створення 16 просторів на Київщині, Черкащині, Вінниччині та Хмельниччині.
"Цьогоріч підтримали пʼять хабів "Свій серед своїх" спільно з ГО "Обʼєднання добровольців" на Львівщині та УВФ Мінветеранів. А також - 16 просторів у межах конкурсу соціальних ініціатив "Час діяти, Україно!" в різних громадах", - коментують в МХП-Громаді.
Головне в роботі просторів – послуги, які можуть отримати ветерани, переконаний директор Благодійного фонду "МХП-Громаді" Олександр Пахолюк.
"Наш Благодійний фонд "МХП-Громаді" підтримує простори та сприяє розвитку ветеранських спільнот у різних громадах країни. Адже нині наші захисники, які повертаються з фронту, потребують правової та психологічної підтримки. Комфортне середовище для спілкування та обміну досвідом допомагає їм швидше адаптуватися до цивільного життя.
Підтримуючи ветеранські простори, ми не лише висловлюємо вдячність захисникам за їхню службу, а й інвестуємо в розвиток громад", - констатує він.
Ветеранські простори - це осередки, де військові, ветерани та їхні родини можуть отримати всі базові послуги для ефективної реінтеграції в цивільне життя. Основні вимоги до їхньої діяльності: безоплатність, доступність, робота за принципом "рівний рівному".
У ветеранських просторах можна отримати різноманітну допомогу, а саме:
- консультації фахівців різних напрямів: юридичні питання, працевлаштування,
- реабілітація
- психологічна допомога
- участь у просвітницьких, культурно-розважальних, спортивних подіях
- спілкування з побратимами та спільне дозвілля
"Загалом, у всіх просторах доступні консультації юриста для ветеранів та їхніх сімей. Це переважно виїзні консультації, але не рідше, ніж раз на місяць.
Також у громадах працюють групи взаємопідтримки, психологи", - коментує ветеранка, керівниця ветеранської організації "Обʼєднання добровольців" Олена Живко.
Нині у фокусі програми "МХП Поруч" - підтримка реабілітаційних центрів, підприємництва серед захисників та їхніх родин; розвиток ветеранських просторів, де можна отримати правову, психологічну та соціальну підтримку, каже керівниця Центру із взаємодії з військовими та ветеранами МХП Марія Мевша.
"У ветеранських просторах наш Центр із взаємодії з військовими та ветеранами організовує лекції й консультації щодо юридичних питань, а також психологічної та соціальної підтримки. У Київській, Черкаській та Вінницькій областях такі заходи проводимо спільно з нашими партнерами БФ "Веста", а в інших регіонах такі послуги надають експерт з питань правового супроводу Центру та психологи, які працюють на підприємствах компанії МХП. Оскільки наша мета - бути максимально доступними для тих, хто потребує допомоги, тому й надалі будемо посилювати нашу систему роботу в наданні експертного супроводу та розвитку мережі ветеранських просторів", - розповіла вона.
Довідка
"МХП Поруч" - програма індивідуального супроводу та комплексної підтримки військових, ветеранів та їхніх родин. Спрямована на співробітників та жителів громад, де присутні підприємства МХП. Програма підтримує військових, ветеранів та їхні родини під час служби та після повернення з війни: гуманітарна допомога військовим частинам; медобстеження, лікування і реабілітація; юридична та психологічна підтримка; соціальна реінтеграція; професійна адаптація та інклюзивні спортивні заходи.
У травні 2023-го компанія запустила програму "МХП Поруч" для підтримки військових, ветеранів та їхніх родин. А вже восени 2023-го в межах цієї програми розпочав роботу Центр із взаємодії з військовими та ветеранами, координатори та експерти якого безпосередньо спілкуються із захисниками та їхніми членами сімей та забезпечують індивідуальний супровід та всю необхідну підтримку.
"МХП-Громаді" - український благодійний фонд, який почав свою діяльність 2015 року. Його головна місія - комплексний розвиток громад. Географія діяльності налічує 13 областей України: понад 700 містечок і сіл. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників та рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт та літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.