США виключили можливість скорочення військ у Польщі та країнах Балтії
Київ • УНН
КИЇВ. 8 січня. УНН. Вашингтон не планує розглядати можливість скорочення чисельності американських військ, що постійно базуються в Польщі та країнах Балтії. Про це у п'ятницю, 7 січня, повідомила представник Ради національної безпеки (РНБ) при Білому домі Емілі Хорн, передає УНН.
Контекст
Її заява стала відповіддю на публікацію національної мовної компанії NBC, яка виступила із твердженням, що це питання може бути порушене під час переговорів американської сторони з Москвою наступного тижня.
“Ствердження NBC не відповідають дійсності”
“Адміністрація не розглядає питання про скорочення військ у Європі, як можна припустити із заголовка статті. Адміністрація не обговорює з Росією чисельність військ, розміщених у балтійських країнах та Польщі”, — підкреслила Хорн. “І, попри слова неназваного чиновника, процитованого в цій статті, адміністрація не складає список змін у розстановці сил для обговорення на майбутніх переговорах. Ці три твердження — помилкові”, — зазначила вона.
Представник Держдепартаменту США також заявив у відповідь на публікацію: “У поширеному матеріалі є три ключові твердження, і ці три твердження не відповідають дійсності”.
Матеріал NBC News
Раніше новинний канал NBC News розмістив на своєму сайті матеріал під заголовком “Адміністрація Байдена розглядає можливість запропонувати Росії скорочення чисельності американських військ у Східній Європі”.
У статті з посиланням на джерела, зокрема, стверджувалося, що на майбутніх переговорах США з Москвою “потенційно можуть бути порушені питання масштабу військових навчань, що проводяться обома країнами, чисельності американських військ, розміщених у країнах Балтії та Польщі, завчасного повідомлення про перекидання військ ”, А також розміщення на території Калінінградської області комплексів “Іскандер” з ракетами, здатними нести ядерні заряди.
Переговори США та РФ
7 січня в Брюсселі відбулася позачергова зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО для обговорення нарощування військової потужності Росії в Україні та навколо неї та інших питань. Після цього, в понеділок, 10 січня — дата, на яку заплановані переговори Росії і США в Женеві — в Брюсселі пройде засідання Комісії Україна-НАТО.
Засідання Ради НАТО — Росія (РНР) на рівні послів відбудеться 12 січня. Це підтвердили 4 січня у пресслужбі Північноатлантичного альянсу.
На 13 січня запланована зустріч у форматі РФ — Організація з безпеки та співробітництва в Європі.