США перекинули в Європу стратегічні бомбардувальники B-52 для навчань НАТО

США перекинули в Європу стратегічні бомбардувальники B-52 для навчань НАТО

Київ  •  УНН

 • 13552 перегляди

КИЇВ. 6 вересня. УНН. Сполучені Штати у середу перекинули в Європу з авіабази Барксдейл (штат Луїзіана) стратегічні бомбардувальники B-52 Stratofortress. Вони повинні взяти участь у військово-повітряних навчаннях НАТО Ample Strike - 2018, що проходять на території Чехії. Про це повідомила кореспонденту ТАРС співробітниця прес-служби ВВС США Рене Піттман, інформує УНН.

"Бомбардувальники будуть тимчасово розміщені на базі Королівських ВПС Ферфорд у Великій Британії строком приблизно на два тижні. У цей час будуть проводитися спільні зі союзниками вчення для вдосконалення взаємодії", - зазначила Піттман додавши, що B-52 не будуть нести бойового спорядження під час відпрацювання навчальних сценаріїв. Якщо боєприпаси будуть використовуватися, то тільки за погодженням із країною, на території якої проводяться навчання.

Представник ВПС США не стала розкривати маршрути польотів бомбардувальників під час навчань, проте зазначила, що всі польоти будуть проходити "у міжнародному повітряному просторі і над територією держав після узгодження і схвалення всіх задіяних країн". "Такі місії демонструють здатність наших збройних сил діяти в умовах глобального середовища безпеки, яка зараз стала більш різноманітною і непередбачуваною, ніж будь-коли раніше в історії", - додала вона.

У навчаннях Ample Strike - 2018 у Чехії, які проходять із 3 по 14 вересня, беруть участь близько 1200 військовослужбовців із 19 країн. Метою є відпрацювання взаємодії наземних авіаційних навідників з екіпажами літаків і вертольотів. Бойова авіація може використовувати аеродроми ВВС Чехії практично на всій території республіки. Вильоти літаків деяких іноземних учасників навчань здійснюються з авіабаз на території західноєвропейських держав - членів НАТО.

Нагадаємо, атомний підводний човен ВМС США USS Newport News, оснащений крилатими ракетами "Томагавк", увійшов у Середземне море. Про це повідомив вашингтонський інтернет-портал Strategic Sentinel, який займається аналізом питань зовнішньої політики і національної безпеки.