Справи Майдану: за викрадення Луценка і Вербицького під суд підуть ще двоє осіб

Справи Майдану: за викрадення Луценка і Вербицького під суд підуть ще двоє осіб

Київ  •  УНН

 • 17203 перегляди

КИЇВ. 15 лютого. УНН. За викрадення активістів Ігоря Луценка та Юрія Вербицького під час Майдану судитимуть ще двох учасників злочинної організації, загалом до кримінальної відповідальності у справі притягнуто 15 осіб, стосовно чотирьох справи розглядаються судами. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу Офісу Генпрокурора.

Цитата:

“Офісом Генерального прокурора до Бориспільського міськрайонного суду Київської області скеровано обвинувальний акт стосовно двох учасників злочинної організації, яким інкриміновано створення злочинної організації, умисне вбивство, катування, незаконне позбавлення волі або викрадення людини, незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів (ч. 1 ст. 255, п. п. 3, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 127 та ч. 3 ст. 146, ст. 340 КК України)”, — йдеться у повідомленні.

Доповнення

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснювалося заочно. За даними ДБР, це перший обвинувальний акт, направлений до суду у "справах Майдану" за спеціальною процедурою.

"Встановлено, що вказані особи за попередньою змовою 21 січня 2014 року незаконно викрали з приміщення Олександрівської клінічної лікарні міста Києва учасників акцій протесту Ігоря Луценка та Юрія Вербицького, катували їх та вбили Юрія Вербицького", - вказали в ОГП.

Підозрюваним, як зазначається, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

"За вчинення цих злочинів до кримінальної відповідальності притягнуто загалом 15 осіб, стосовно 4 осіб справи розглядаються судами, інших оголошено в розшук", - додали у прокуратурі.

Доповнення

Під час подій на Майдані, 21 січня 2014 року, активних їх учасників Ігоря Луценка і Юрія Вербицького невідомі викрали з Жовтневої лікарні Києва. Громадських активістів катували.

Ігоря Луценка згодом відпустили, тіло Юрія Вербицького знайшли 22 січня 2014 року в лісі під Києвом. За версією правоохоронців, він помер від переохолодження.

"Справи Майдану"

Минулої осені минуло 7 років від початку Майдану. Під час акцій протесту, за даними Офісу Генпрокурора, загинули 78 цивільних осіб і 13 правоохоронців. У протистоянні загалом постраждало понад 2,5 тисячі осіб, з них понад 2000 визнано потерпілими у кримінальних провадженнях.

У 2020 році "справи Майдану" перейшли до нового органу слідства – в січні минулого року було створено спеціальний підрозділ у Державному бюро розслідувань, що продовжив розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами в 2013-2014 роках.

Станом на 20 листопада 2020 року, за даними ОГП, суди першої інстанції розглядали 86 "справ Майдану", процесуальне керівництво у яких - за Департаментом у справах Майдану Офісу Генпрокурора.