Спортивна школа Ярмоленка планує скаржитися в Лозанну
Київ • УНН
КИЇВ. 17 лютого. УНН. Кримінальне провадження за фактом несплати трансферного платежу за футболіста Андрія Ярмоленка його спортивній школі “Юність” (м. Чернігів) розслідується за ч. 4 ст. 190 КК України. Тому однієї підозри, що вже оголошена, у цій справі замало. Про це у коментарі УНН зазначив директор СДЮШОР "Юність" Геннадій Прокопович.
“Я знаю, тільки про одну підозру, що оголосили, але цього замало. Мене це, як керівника, не задовольняє. Бо ст. 190 ч.4 ККУ — це група осіб. Де інші — я не знаю. Це мають ще визначити правоохоронні органи”, — сказав він.
Прокопович нагадав, що через несплату солідарного платежу за трансфер Ярмоленка з ФК “Динамо” до “Боруссії” він звертався до ФІФА.
“Палата вирішення спорів ФІФА визначила, що повинна „Боруссія“ (Дортмунд) надіслати на рахунки школи „Юність“ ще 136 тис. євро. Але, на сьогодні, поки що ми цих коштів не отримували. Далі, якщо не будуть виплачувати, буду подавати (у нас ще залишилася остання інстанція) до Лозанни, у спортивний арбітражний суд. Я буду звертатися як директор чернігівської СДЮШОР „Юність“. Іншого виходу у мене немає”, — сказав він.
Прокопович також додав, що не розраховує на швидкий судовий розгляд кримінального провадження стосовно встановленої особи, що, за версією слідства, причетна до привласнення “трансферних коштів”.
“Їм (Нацполіції) знадобилося два роки на розслідування. Тому я думаю, що і судове провадження затягнеться на рік, не менше”, — додав він.
Як писав УНН, 11 лютого поліція Києва повідомила про завершення досудового розслідування у “транферній справі” Ярмоленка.
“Обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням співзасновника та голови правління громадської організації (Олександра Салія — ред.) скеровано до суду для подальшого розгляду. Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі”, — повідомили правоохоронці.
Нагадаємо, що трансфер Ярмоленка відбувся ще у серпні 2017 року. За нього чернігівська материнська школа футболіста мала отримати від ФК “Динамо” (Київ) платіж солідарності у 286,4 тис. євро. Проте, з невідомих причин, частину зазначеного платежу солідарності у 150 тис. євро “Динамо” у січні 2018 року безпідставно перерахувало громадській організації “Чернігівський обласний футбольний клуб “Юність” (Олександра Салія — ред.), яка не має жодного стосунку до материнської школи футболіста.
Загальна сума трансферу Ярмоленка, за даними ЗМІ, становила 25 млн євро, які ТОВ “Футбольний клуб “Динамо (Київ)” (Україна) разом зі створеною ними ж офшорною компанією “Динамо Київ” (Кіпр) ЛТД отримали від дортмундської “Боруссії”.
На думку слідчих Нацполіції Києва, перекинуті “Динамо” на рахунку ГО “Клуб “Юність” кошти надалі були переведені в готівку.
Цікаво, що підписуючи договір з “Боруссією” про трансфер Ярмоленка, “Динамо” брало на себе всі зобов’язання по сплаті платежів солідарності за футболіста. Ба більше, керівництво столичного клубу, підписуючи документи про перерахування 150 тис. євро на несправжню школу — ГО"Клуб Юність“, зменшило суму солідарного платежу практично у два рази (з 286,4 тис. євро до 150 тис. євро).
У всіх цих обставинах, слідчим Нацполіції ще тільки належить розібратися. А “Боруссії”, у свою чергу, відтепер треба довести, що виплатили “Динамо” повну суму, і вже не впливали на подальші сумнівні грошові перекази киян на рахунку таких же сумнівних ГО-шек.
Додамо, що керівник ДЮСШ “Юність” неодноразово письмово і публічно звертався в “Динамо” і його власників — братів Суркісів — з проханням виконати перед школою солідарні зобов’язання.