Співробітники Електроважмашу перекрили центральний проспект Харкова: Сенниченко і Бусько багато місяців тримають людей без зарплат і без роботи
Київ • УНН
КИЇВ. 1 березня. УНН. Ставленик глави Фонду держмайна Дмитра Сенниченко в.о. гендиректора державного заводу Електроважмаш Віктор Бусько довів співробітників підприємства до відчаю — сьогодні сотні заводчан перекрили центральну магістраль Харкова — Московський проспект.
Цим протестом заводчани намагаються привернути увагу до безвихідної ситуації, що склалася на заводі. З грудня минулого року співробітники державного заводу Електроважмаш не отримують зарплату, а їхні сім’ї протягом більше трьох місяців виявилися без засобів до існування.
Протягом січня і лютого поточного року керівництво заводу відправляло співробітників у відпустки за свій рахунок — людей на багато місяців залишили без роботи і без грошей. Останньою краплею, яка штовхнула заводчан на перекриття центрального проспекту в Харкові, став наказ керівництва заводу, що і в березні співробітники залишаються без роботи — їх ще на місяць відправили у відпустки за свій рахунок.
“Зарплат немає і не передбачається, — кажуть люди, які взяли участь в страйку. — На рахунках заводу не більше 200 тис. грн., в той час як щомісячний фонд оплати праці становить 20-30 млн грн. Контрактів на виробництво немає, а це означає, що і роботи не буде”, — розповів один з учасників протесту.
Як кажуть учасники страйку, своїм сьогоднішнім протестом вони хочуть привернути увагу до катастрофічної ситуації на державному заводі, який уже протягом більше року його керівник в.о. гендиректора Віктор Бусько під заступництвом глави ФДМУ Дмитра Сенниченко, його приятеля по західній бізнес-школі, цілеспрямовано доводить до банкрутства.
Як повідомлялося раніше, вже в той час як заводчани перебували у відпустках за свій рахунок і утворилася кількамісячна заборгованість по зарплатах, харківська прокуратура зупинила спробу керівників Електроважмашу вивести 44 млн грн. з рахунків державного заводу за допомогою закупівлі через фірми-прокладки матеріалів за завищеною вартістю.
Прокурори змушені були заблокувати висновок багатомільйонних коштів заводу, оскільки ФДМУ не тільки знав про ці сумнівні операції, але і погоджував свідомо збиткові угоди менеджерів заводу.
Крім цього, як зазначили правоохоронці, київські покровителі з ФДМУ цілеспрямовано протидіють розслідуванню дій керівництва Електроважмашу на чолі з Віктором Бусько: матеріали кримінального провадження з Харкова забрали до Києва, де Офіс Генерального прокурора, а також Генеральна прокуратура і Головне слідче управління Національної поліції протягом багатьох місяців не вжили жодних процесуальних дій. Тому існує висока ймовірність, що ці кримінальні виробництва були передані в інший слідчий орган при безпосередньому сприянні голови Фонду держмайна Дмитра Сенниченко, щоб затягнути розслідування і фактично захистити своїх призначенців на Електроважмаші від притягнення до кримінальної відповідальності.
Харківська прокуратура у своєму зверненні до обласного госпсуду прямо вказує на бездіяльність Фонду держмайна у протидії розкрадання заводу його керівниками.
Епізоди і схеми щодо умисного доведення заводу до банкрутства розкрилися в суді, коли сторона обвинувачення розкрила матеріали оперативної “прослушки”: на аудіозаписах зафіксовано, як керівники заводу обговорюють схеми виведення коштів державного підприємства та їхню координацію з Фондом державного майна.