spilna-deklaratsiya-krayin-g7-schodo-garantiy-bezpeki-dlya-ukrayini-povniy-tekst

Спільна декларація країн G7 щодо гарантій безпеки для України: повний текст

Київ  •  УНН

12 липня  •  642148 перегляди

КИЇВ. 12 липня. УНН. Країни G7 погодили декларацію щодо гарантій безпеки для України. Документ має назву "Спільна декларація про підтримку України", він відкритий для підписання будь-якими країнами. УНН публікує повний текст декларації.

Спільна декларація про підтримку України

Ми, лідери «Групи семи» (G7), підтверджуємо нашу непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.

Ми підтверджуємо, що безпека України є невід'ємною частиною безпеки євроатлантичного регіону.

Ми вважаємо незаконне і неспровоковане вторгнення Росії в Україну загрозою міжнародному миру і безпеці, грубим порушенням міжнародного права, в тому числі Статуту ООН, і несумісним з нашими безпековими інтересами. Ми будемо підтримувати Україну в її захисті від російської агресії стільки часу, скільки буде потрібно.

Ми єдині в нашій незмінній підтримці України, яка ґрунтується на наших спільних демократичних цінностях та інтересах, передусім на повазі до Статуту ООН і принципів територіальної цілісності та суверенітету.

Сьягодні ми розпочинаємо переговори з Україною з метою формалізації – через двосторонні безпекові зобов'язання і домовленості, узгоджені з цією багатосторонньою рамковою угодою, згідно з нашими відповідними правовими і конституційними вимогами – нашої незмінної підтримки України, яка захищає свій суверенітет і територіальну цілісність, відновлює свою економіку, захищає своїх громадян і прагне до інтеграції в євроатлантичну спільноту. Ми доручимо нашим командам негайно розпочати ці дискусії.

Кожен з нас працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов'язаннями і домовленостями у сфері безпеки, спрямованими на:

a) Забезпечення стійких сил, здатних захищати Україну зараз і стримувати російську агресію в майбутньому, шляхом продовження надання:

допомоги у сфері безпеки та сучасного військового обладнання на суші, в повітрі та на морі з пріоритетом на протиповітряну оборону, далекобійну артилерію та вогневі засоби дальньої дії, бронетехніку та інші ключові засоби, такі як бойова авіація, а також шляхом сприяння підвищенню рівня оперативної сумісності з євроатлантичними партнерами;
підтримка подальшого розвитку оборонно-промислової бази України;
тренування та навчання українських збройних сил;
обмін розвідданими та співробітництво;
підтримка ініціатив з кіберзахисту, безпеки та стійкості, в тому числі для протидії гібридним загрозам.
b) Зміцнення економічної стабільності та стійкості України, у тому числі через зусилля з реконструкції та відновлення, з метою створення умов, сприятливих для просування економічного процвітання України, включаючи її енергетичну безпеку.

c) Надання технічної та фінансової підтримки для задоволення нагальних потреб України, спричинених війною з Росією, а також для того, щоб Україна могла продовжувати впроваджувати ефективний порядок денний реформ, який підтримуватиме належне врядування, необхідне для просування на шляху до євроатлантичних прагнень.

У разі майбутнього збройного нападу з боку Росії ми маємо намір негайно провести консультації з Україною для визначення відповідних подальших кроків. Ми маємо намір, згідно з нашими відповідними правовими та конституційними вимогами, надати Україні швидку та сталу допомогу у сфері безпеки, сучасну військову техніку на суші, морі та в повітрі, а також економічну допомогу, накласти на Росію економічні та інші витрати, а також консультуватися з Україною щодо її потреб під час здійснення нею права на самооборону, закріпленого у статті 51 Статуту Організації Об'єднаних Націй. З цією метою ми працюватимемо з Україною над розширеним пакетом безпекових зобов'язань і домовленостей на випадок майбутньої агресії, щоб дозволити Україні захистити свою територію і суверенітет.

На додаток до вищезазначених елементів ми залишаємося відданими підтримці України шляхом притягнення Росії до відповідальності. Це включає в себе роботу над тим, щоб ціна агресії для Росії продовжувала зростати, в тому числі через санкції та експортний контроль, а також підтримку зусиль, спрямованих на притягнення до відповідальності осіб, винних у воєнних злочинах та інших міжнародних злочинах, скоєних в Україні та проти неї, включно з нападами на критично важливу цивільну інфраструктуру. Не повинно бути безкарності за воєнні злочини та інші звірства. У цьому контексті ми підтверджуємо нашу відданість притягненню винних до відповідальності згідно з міжнародним правом, у тому числі шляхом підтримки зусиль міжнародних механізмів, таких як Міжнародний кримінальний суд (МКС).

Ми підтверджуємо, що, відповідно до наших правових систем, суверенні активи Росії в наших юрисдикціях залишатимуться знерухомленими доти, доки Росія не заплатить за шкоду, яку вона завдала Україні. Ми визнаємо необхідність створення міжнародного механізму відшкодування збитків, втрат або поранень, завданих російською агресією, і висловлюємо нашу готовність вивчити варіанти розробки відповідних механізмів.

Зі свого боку Україна зобов'язується:

a) Робити позитивний внесок у безпеку партнерів та посилювати заходи прозорості та підзвітності щодо партнерської допомоги.

b) Продовжувати реалізацію реформ правоохоронних органів, судової системи, боротьби з корупцією, корпоративного управління, економіки, сектору безпеки та державного управління, які підкреслюють її відданість демократії, верховенству права, повазі до прав людини та свободи ЗМІ, а також виводять її економіку на сталий шлях розвитку.

c) Просувати оборонні реформи і модернізацію, зокрема шляхом посилення демократичного цивільного контролю над збройними силами та підвищення ефективності й прозорості в оборонних установах і промисловості України.

ЄС та його держави-члени готові зробити свій внесок у ці зусилля і швидко розглянуть модальності такого внеску.

Ці зусилля будуть продовжуватися, в той час як Україна прямує шляхом до майбутнього членства у євроатлантичному співтоваристві.

Інші країни, які бажають зробити свій внесок у ці зусилля, спрямовані на забезпечення вільної, сильної, незалежної та суверенної України, можуть приєднатися до цієї Спільної декларації в будь-який час.

Додамо

Декларація є рамковим документом. Наступний крок — укладення двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-гарантами.

Новини по темi

Спільна декларація країн G7 щодо гарантій безпеки для України: повний текст

Країни G7 погодили декларацію щодо гарантій безпеки для України. Документ має назву "Спільна декларація про підтримку України", він відкритий для підписання будь-якими країнами. УНН публікує повний текст декларації.

Політика • 12 липня  •  642148 перегляди
Спільна декларація країн G7 щодо гарантій безпеки для України: повний текст

Підрив "Північних потоків": слідчі знайшли сліди вибухівки на вітрильнику, що міг використовуватись для диверсії

Німецькі слідчі, які розслідують вибухи на газопроводах "Північний потік-1" і "Північний потік-2", виявили сліди вибухівки на вітрильній яхті, яка могла використовуватись для підриву споруд для транспортування палива. Про це йдеться у спільному листі Німеччини, Швеції та Данії до Ради безпеки ООН про перебіг розслідування, повідомляє Nordot, пише УНН.

Новини Світу • 12 липня  •  468722 перегляди
Підрив "Північних потоків": слідчі знайшли сліди вибухівки на вітрильнику, що міг використовуватись для диверсії

З нетерпінням чекаю дня вступу України в НАТО - Байден

Президент Сполучених Штатів Джо Байден перед початком двосторонньої зустрічі з президентом Володимиром Зеленський сказав, що "з нетерпінням" чекає дня офіційного вступу України в НАТО, передає кореспондент УНН.

Політика • 12 липня  •  349436 перегляди
З нетерпінням чекаю дня вступу України в НАТО - Байден

5,3 тис. доларів за перетин кордону: членство Людмили Марченко в "Слузі народу" призупинено

Народній депутатці Людмилі Марченко, яку підозрюють у зловживанні впливом, призупинили членство у партії "Слуга народу". Про це повідомив у своєму telegram-каналі голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, передає УНН.

Політика • 12 липня  •  458766 перегляди
5,3 тис. доларів за перетин кордону: членство Людмили Марченко в "Слузі народу" призупинено

Україна експортує до Румунії 20 тисяч тонн цукру

Український Уряд переглянув рішення щодо своєї заборони експорту цукру з 5 червня по 15 вересня і ухвалив рішення щодо постачання його до Румунії. Рішення було ухвалене на прохання румунської сторони, пише УНН, з посиланням на Урядовий портал.

Економіка • 12 липня  •  409685 перегляди
Україна експортує до Румунії 20 тисяч тонн цукру

"Українська делегація везе додому значну перемогу в сфері безпеки": Зеленський про декларацію G7 щодо безпекових гарантій

Президент Володимир Зеленський у Вільнюсі заявив, що ухвалення лідерами країн "Великої сімки" декларації щодо довгострокових безпекових гарантій є "значною перемогою" у сфері безпеки для України. Він зазначив, що ці гарантії будуть розширені через домовленості з ключовими партнерами, передає УНН.

Політика • 12 липня  •  353461 перегляди
"Українська делегація везе додому значну перемогу в сфері безпеки": Зеленський про декларацію G7 щодо безпекових гарантій

Санаторії Криму заповнені російськими військовими - правозахисники

росіяни заповнили санаторії тимчасово окупованого Криму військовими армії рф, там вони проходять курси реабілітації, повідомляє правозахисна організація "КримSOS", пише УНН.

Війна • 12 липня  •  318756 перегляди
Санаторії Криму заповнені російськими військовими - правозахисники

Зеленський обговорив з Президентом Європейської ради про відкриття переговорів щодо членства в ЄС

Президент України Володимир Зеленський провів розмову з Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем. Головною темою діалогу стала можливість відкриття переговорів щодо членства України в Євросоюзі вже до кінця року. Про це Президент повідомив у Telegram.

Політика • 12 липня  •  333498 перегляди
Зеленський обговорив з Президентом Європейської ради про відкриття переговорів щодо членства в ЄС

У Вільнюсі почалась зустріч Зеленського та Байдена

На полях саміту НАТО у Вільнюсі розпочалась зустріч президентів України та США Володимира Зеленського та Джо Байдена, передає УНН.

Політика • 12 липня  •  374700 перегляди
У Вільнюсі почалась зустріч Зеленського та Байдена

В Україну повернули тіла 19 людей, які померли у російському полоні

До України повернули тіла 19 людей, які загинули у російському полоні. Також є можливість, що ще чотири тіла будуть повернуті найближчим часом. Про це повідомив під час круглого столу Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко, передає УНН.

Війна • 12 липня  •  367662 перегляди
В Україну повернули тіла 19 людей, які померли у російському полоні