Сьогодні – День Хрещення Київської Русі-України
Київ • УНН
КИЇВ. 28 липня. УНН. Сьогодні, 28 липня, Всесвітній день боротьби з гепатитом. В Україні відзначають День Хрещення Київської Русі-України, пише УНН.
Свята
Щорічно 28 липня світова громадськість відмічає Всесвітній день боротьби з гепатитами, який вперше був проведений в 2008 році за ініціативою Міжнародного альянсу по боротьбі з гепатитом. У 2020 році Всесвітній день боротьби з гепатитами проходитиме під гаслом “Діагностувати і лікувати гепатит”.
Мета цього Дня — підвищення обізнаності про гепатити, привертання уваги до проблем діагностики, профілактики і лікування цих захворювань, розширення охоплення вакцинацією проти гепатиту В.
Серед інфекційної патології людини особливе місце займають вірусні гепатити. У світі понад 2 млрд. людей впродовж життя перенесли в тій чи іншій формі гепатит В, і майже 350–400 млн. залишилися носіями поверхневого антигену збудника (HBsAg) на все життя.
День PR-спеціаліста - це професійне свято всіх працівників, які тим чи іншим чином пов’язані з громадськістю (Public Relations). В Україні це свято відзначають з 2004 року.
Мета фахівців Public Relations – формувати позитивний імідж організації, налагоджувати контакти із засобами масової інформації, клієнтами, інвесторами і відповідати за інші питання, пов’язані з рекламними акціями всередині компанії.
Релігійне свято
День Хрещення Київської Русі-України — державна пам’ятна дата в Україні на честь Хрещення Русі, що відзначається щорічно 28 липня — у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. Державне свято встановлене в Україні в рамках святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі згідно з Указом Президента України Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року № 668/2008 “Про День хрещення Київської Русі-України.
Точний день і навіть рік реальної події не відомий. Більшість істориків вважають, що Русь прийняла хрещення в 988 році, але є й інші версії. Згідно “Повісті временних літ”, до хрещення князя Володимира Святославовича відбувалося “випробування вір”. Він прийняв у себе посланців від ісламу, юдаїзму і християнства. Саме остання релігія найбільше припала йому до вподоби.
Масове хрещення жителів міста відбулося при впадінні річки Почайни в Дніпро. Після Києва православ’я прийняли інші міста Русі. Не всі жителі відразу відмовилися від своїх традицій. Язичницькі звичаї викорінювалися ще кілька століть, а багато з них дожили до наших днів.
У середу, 28 липня, іменини відзначають власники таких імен: Василь, Володимир, Вольдемар, Петро, Агрипина та Матрона.