
"Скіфське золото" повернеться в Україну найближчим часом - Мінкульт
Київ • УНН
КИЇВ. 16 листопада. УНН. Колекція "скіфського золота" повернеться в Україну найближчим часом. Про це, як повідомили у Мінкульті, розповів т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, передає УНН.
Карандєєв наголосив, що повернення «скіфського золота» в Україну - важлива перемога та прецедент для світу.
Цитата
«Колекція повернеться в Україну найближчим часом. Про деталі я не можу казати з міркувань безпеки. Перевезення цінностей такого масштабу, їхнє повернення є політичним актом. У культурно-історичному аспекті - це наша значима перемога у визнанні у європейських судах права України на володіння українськими культурними цінностями. Це прецедент», – сказав він.
Карандєєв також розповів, що Україна найближчим часом планує ратифікувати Конвенцію Ради Європи про правопорушення, пов’язані з культурними цінностями.
Доповнення
У червні 2023 року Верховний суд Нідерландів постановив, що "скіфське золото", після років судової тяганини, мають повернути Україні.
"Скіфське золото" - колекція з більш ніж 2 тис. предметів, які використовувалися для оформлення виставки “Крим: золото і секрети Чорного моря”, що проходила з лютого по серпень 2014 року у Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.
Невизначена ситуація з нею виникла після окупації москвою українського Криму в березні 2014 року. Свої права на експонати, вивезені з півострова, заявили музеї окупованого Криму і Україна. У зв’язку з цим Університет Амстердама, який курирує роботу Музею Алларда Пірсона, призупинив процедуру передачі цінностей до досягнення домовленості між сторонами або вирішення питання в юридичному порядку.
14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама оголосив рішення щодо необхідності повернути експонати Україні.
Суд визнав, що предмети спірної музейної колекції є культурними цінностями, які незаконно перебувають на території Нідерландів. Суд наголосив, що музейні артефакти належать державі Україна, яка має право вимагати повернення музейної колекції на підставі положень Конвенції ЮНЕСКО.
Однак, рішення оскаржили. Апеляційний суд Амстердама 11 березня 2019 року розпочав розгляд апеляційної скарги музеїв окупованого Криму за рішенням про повернення в Україну “скіфського золота”.
У жовтні 2021 року апеляційний суд в Амстердамі після 7 років розгляду справи в судових інстанціях ухвалив рішення про “скіфське золото” на користь України.
"Скіфське золото" повернеться в Україну найближчим часом - Мінкульт
Колекція "скіфського золота" повернеться в Україну найближчим часом. Про це, як повідомили у Мінкульті, розповів т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, передає УНН.

Кількість загиблих через ракетний удар рф по Селидовому зросла до чотирьох
У Селидовому Донецької області під завалами пошкодженої через атаку рф чотириповерхівки знайшли ще одне тіло. Усього загинули чотири людини. Ще троє людей отримали поранення. Про це УНН повідомляє із посиланням на ДСНС.

Новий табір для військовополонених розраховують звести за кошти міжнародних партнерів - Малюська
В Україні розраховують, що з новим табором для російських військовополонених допоможуть з коштами міжнародні партнери. Проте з держбюджету доведеться витратити кілька мільйонів гривень на розробку проєктної документації. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі телемарафону у четвер, передає кореспондент УНН.

росіяни частіше використовують ракети Іскандер-М, адже Київ важко дістати ударними БПЛА - очільник КНДІСЕ Рувін
Ворог почав найактивніше зараз використовувати ракети типу Іскандер-М для обстрілів України через те, що БПЛА важко завдати ударів по столиці України, про це в ефірі телеканалу Еспресо ТВ повідомив директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін, передає УНН.

У Японії чоловік протаранив барикаду біля посольства Ізраїлю: постраждав поліцейський
У столиці Японії - Токіо - сьогодні заарештували чоловіка, який в’їхав на автомобілі в барикаду біля посольства Ізраїлю та поранив поліцейського. Про це повідомили Reuters, пише УНН.

МОЗ заперечило спалах скарлатини в Києві
Цьогоріч динаміка захворювання на скарлатину в Києві не дозволяє говорити про спалах хвороби у столиці. Про це йдеться в заяві міністерства охорони здоров’я України, передає УНН.

російський Іл-20 пролетів біля повітряного простору НАТО: винищувачі Альянсу підняли по тривозі
Напередодні чотири країни НАТО разом зі Швецією підняли по тривозі винищувачі через проліт російського літака Іл-20 поблизу повітряного простору Альянсу. Про це повідомляє Повітряне командування НАТО, інформує УНН.

В Індії досі під завалами 40 робітників у тунелі в Гімалаях: для порятунку спробують нову машину
На півночі Індії триває порятунок робітників, які застрягли після часткового обвалу тунелю в Гімалаях у штаті Уттаракханд. Над подальшими спробами пробити завали працює спеціальна бурова машина, яка доставлена з Делі. Про це повідомляє УНН із посиланням на BBC.

Всесвітня продовольча програма ООН в Україні розширила програму підтримки шкільного харчування
Сьогодні Всесвітня продовольча програма ООН підписала договори з 11 областями України, які розширюють програму підтримки щоденних шкільних обідів. Про це повідомило міністерство освіти і науки України, пише УНН.

В ЗСУ досі існують стереотипи про жінок на керівних посадах - Міноборони
У Міністерстві оборони України працюють над ліквідацією гендерних стереотипів у війську щодо жінок. Про це заявила заступниця міністра оборони Наталія Калмикова, передає УНН.
