Штрафи за надто гучний транспорт: депутати - зареєстрували закон, автовласники - петицію на вето

Штрафи за надто гучний транспорт: депутати - зареєстрували закон, автовласники - петицію на вето

Київ  •  УНН

11 серпня 2023, 07:19 • 1061156 перегляди

КИЇВ. 11 серпня. УНН. В Парламенті зареєстровано законопроєкт № 9564, який передбачає штраф за керування або експлуатацію транспортних засобів із перевищенням допустимого рівня шуму. На сайті президента України зареєстровано петицію з проханням накласти на нього вето, передає УНН.

Деталі

На початку серпня у ВРУ зареєстровано законопроєкт № 9564 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення адміністративної відповідальності за керування або експлуатацію транспортних засобів із перевищенням допустимого рівня шуму.

Норматив передбачає штраф 17 тисяч гривень за перше порушення та 34 тисячі гривень із позбавленням прав до 6 місяців за повторне.

Заборону на керування або експлуатацію транспортних засобів з порушенням встановленого рівня шуму пропонується встановити виключно в межах населених пунктів, що виключає відповідальність у випадках проведення автомобільних спортивних змагань та інших заходів за межами населених пунктів, йдеться в пояснювальній записці до нормативу.

"Я спільно з колегами з правоохоронного комітету подав окремий законопроєкт, який забороняє під час війни їздити на транспортних засобах, які перевищують допустимий рівень шумності. Зараз це не на часі, тому власники мають демонтувати ці гучні системи вихлопу, які лякають людей. Звичайно ж, це не стосується тих випадків, коли йдеться про гонки поза містом", - заявив голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Водночас автомобільна спільнота зареєструвала електронну петицію із проханням накласти на норматив вето. В тексті звернення зауважується, що в нормативі не прописано яким чином та за яких умов, за допомогою яких технічних (сертифікованих засобів) має проводитися вимірювання рівня шуму від ТЗ, щоб вважати його "що порушує норми".

Також наголошується, що "без конкретних алгоритмів та вимог до експертних дій, що мають бути проведені для виявлення порушення на місці та виступати законним підґрунтям доказу вини, Закон може мати різночитання та мати подвійні сенси, порушуючи тим самим Конституційні права власника ТЗ та створюючи підґрунтя для корупції".

"Якщо ТЗ (автомобіль/мотоцикл) має певні конструкційні особливості від заводу-виробника (наприклад гучну систему відведення вихлопних газів), а також ТЗ стоїть на українському обліку та пройшов всі необхідні сертифікації та експертів - чи є законні підстави для визначення порушень в цьому ТЗ?", - наводиться приклад ситуації в петиції.

"Просимо Вас доручити Кабінету міністрів та всім відповідним органам провести адаптацію даного Закону та всіх суміжних державних Законів та стандартів, та викоренити з нього та всіх суміжних державних документів будь-які підґрунтя для порушення прав та свобод людини та створення корупційних складових", - підсумовується в петиції.

Наразі триває збір підписів, зібрано 5122 голосів з 25000 необхідних. До кінця збору залишилося 88 днів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Раді пропонують припинити дію угоди з рф про міжнародне автомобільне сполучення