Шахраї використовують ШІ у месенджерах: у Держспецзв'язку пояснили, як вберегтися
Київ • УНН
Держспецзв'язок попереджає про нову схему шахрайства з використанням штучного інтелекту для клонування голосу. Зловмисники зламують акаунти в месенджерах та просять позичити гроші, використовуючи підроблені голосові повідомлення.
В Україні шахраї використовують інструменти штучного інтелекту в шахрайських схемах. Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації розповіла, як вберегтися від подібних шахрайських схем, передає УНН.
Деталі
"Шахраї використовують інструменти штучного інтелекту в шахрайських схемах. За допомогою ШІ шахраї можуть підробити ваші фото, відео і навіть голос. Ось, як це працює: шахраї зламують акаунти в месенджерах та просять позичити гроші у друзів власника акаунту", - повідомляють в Держспецзв’язку.
Але, щоб бути переконливішими, за даними відомства, шахраї надсилають голосові повідомлення, клонуючи голос людини за допомогою штучного інтелекту, використовуючи записи, які людина раніше надсилала в чатах.
Зазначається, що це робить їх більш переконливими, а потенційні жертви можуть справді повірити, що допомагають своєму другові.
У Держспецзв’язку вказали, як вберегтися:
- Перетелефонуйте другові або запитайте в нього те, що можете знати лише ви вдвох, це може бути просте запитання, наприклад, «як ми познайомилися?"
- Щоб вашу сторінку від зламу налаштуйте двофакторну автентифікацію.