Ще до подовження договору про стратегічні наступальні озброєння з США - у МЗС РФ назвали умови його дії
Київ • УНН
КИЇВ. 27 січня. УНН. Будь-які “руйнівні дії США” в сфері контролю над озброєннями або спроби “підірвати національну безпеку Росії” можуть привести до виходу Москви з Договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО, СНО-3). Про це заявив в середу журналістам заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков, передає УНН з посиланням на федеральне агентство ТАСС.
Деталі
“Ми маємо ситуацію, коли будь-яка можлива руйнівна дія з американської сторони в цій сфері і спроба підірвати нашу безпеку, якщо буде оцінена як така, що має настільки далекосяжні наслідки, що вони вимагають виходу з договору, відповідне рішення цілком по процедурі допустимо. Але ще раз повторю: ми цього не хочемо”, — сказав дипломат.
“Всі застереження, всі заяви, все елементи (про право виходу РФ з ДСНО, якщо американські системи ПРО будуть загрожувати безпеці Росії) ратифікаційного пакета 2011 року ще в силі. Не хотілося б зараз міркувати про негативні сценарії”, — сказав він.
За словами Рябкова, Росія розраховує за п’ятирічний термін, на який планується продовжити ДСНО, розгорнути з США поглиблені переговори про майбутнє контролю над озброєннями.
“Істотно, що договір продовжується на п’ятирічний термін без додаткових умов. Цей час ми розраховуємо використовувати, щоб розгорнути з США поглиблені інтенсивні переговори про майбутній контроль над озброєннями з метою вироблення нового рівняння безпеки, яке охоплювало б усі чинники, що впливають на підтримку міжнародної безпеки та стратегічної стабільності”, — сказав Рябков.
“Розраховуємо, що, незважаючи на труднощі і загальний не надто сприятливий фон наших відносин з Вашингтоном, в цій області вийде просунутися вперед”, — додав заступник міністра закордонних справ.
Рябков також зазначив, що ДСНО довів свою ефективність за час існування. “Важливо, що один з елементів міжнародної архітектури в цій сфері вдалося, я про це говорю з упевненістю, хоча наша внутрішня процедура поки що не завершена, зберегти. Це відображення відповідальної лінії РФ в питанні контролю над озброєннями”, — повідомив дипломат.
Доповнення
Раніше президент Росії Володимир Путін запропонував Держдумі ратифікувати угоду про продовження російсько-американського Договору про стратегічні наступальні озброєння (ДСНО, або СНО-3).
Джо Байден після вступу на посаду президента США запропонував продовжити ДСНО на максимально можливий термін — п’ять років.