Санкції СБУ проти імпортерів газу можуть призвести до втрат у бюджеті - С.Куюн
Київ • УНН
КИЇВ. 27 лютого. УНН. Ринок спостерігає за деякими операторами ринку скрапленого газу, які сьогодні об’єднуються в одну компанію. І ймовірно, що в інтересах саме цього нового гравця, були введено санкції проти низки інших трейдерів. Однак, стверджувати та звинувачувати когось конкретно в намірах монополізації ринку – зарано. Про це в ефірі однієї з радіостанцій розповів директор консалтингової групи "А–95" Сергій Куюн, передає УНН.
За його словами, у разі, якщо санкції СБУ по відношенню до операторів скрапленого газу усі не будуть зняті, то “будемо мати монополізацію ринку”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінекономрозвитку раніше повідомили, що скасують санкції щодо 15 імпортерів скрапленого газу
“Якщо цю проблему (санкції щодо імпортерів скрапленого газу — ред.) не зняти, то ми будемо мати монополізацію ринку, тобто будемо бачити, що відбувається. По суті, СБУ намагається видавити з ринку великих постачальників пального. Очевидно, що на їх місце прийде інший постачальник або постачальники, і це все веде до зменшення конкуренції, а зменшення конкуренції завжди веде до зростання цін та падіння якості”, — зазначив С.Куюн.
За словами експерта, згодом все це може призвести і до зменшення надходжень до державного бюджету, тому що у великих гравців “вже є спокуса трошки погратися з податками”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під санкціями СБУ досі перебувають 4 імпортери газу
Також С.Куюн додав, що сьогодні ринок спостерігає за декількома компаніями, які об’єднуються в одну групу. І ймовірно, що в інтересах саме цієї структури були введені санкції.
“Претенденти є, ринок спостерігає за декількома компаніями, які об’єднуються в одну групу. Але ніяких документів, фактів того, що це вони ініціюють ці проблеми, немає. Тобто виходячи з принципу презумпції невинуватості, говорити про щось ствердно ще рано”, — додав він.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, Мінекономрозвитку скасує санкції щодо 15 імпортерів скрапленого газу.
За словами нардепа С.Лещенка, санкції проти трейдерів газу намагалися ввести з метою заведення нового гравця на ринок.