росію можна покарати через інтернаціоналізований трибунал – Офіс президента

росію можна покарати через інтернаціоналізований трибунал – Офіс президента

Київ  •  УНН

 • 303346 перегляди

КИЇВ.19 липня. УНН. Спеціальний міжнародний трибунал має стати дієвим і справедливим способом покарання Росії за скоєння злочину агресії проти України, і один із його варіантів – це створення «інтернаціоналізованого суду». Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов під час брифінгу, пише УНН.

Цитата

«Протягом останніх 70 років після Нюрнберзького трибуналу злочин агресії скоюється по всьому світу. І світ увесь цей час спокійно спостерігав за цим, наче немає резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо агресії. На жаль, доктрина міжнародного права не працює, тож найкривавіший за останні 70 років злочин агресії, скоєний Росією в центрі Європи, також може залишитися безкарним. Справедливість вимагає покарати винних у ньому, і наш трибунал – єдиний спосіб це зробити», – сказав Андрій Смирнов.

Деталі

Core Group зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України знову збереться у вересні в Гаазі.
Серед нових варіантів – це можливість створення «інтернаціоналізованого суду».

Інтернаціоналізований трибунал передбачає залучення міжнародних прокурорів, слідчих, міжнародних суддів із громадянством, відмінним від громадянства держави – жертви агресії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖМЗС Німеччини закликає до реформи міжнародного права, щоб притягнути путіна до відповідальності

Не виключено, що в майбутньому спеціальний трибунал зможе покарати керівництво інших держав за участь у війні проти України, за скоєння актів агресії. Дії керівництва деяких третіх країн підпадають під міжнародне визначення акту агресії.

Цитата

«Один із компромісів, який ми розглядаємо, – можливість створення «інтернаціоналізованого трибуналу», але не в Україні й не як частини української судової системи. Це необхідно для того, щоб знайти підтриманий усіма партнерами шлях створення трибуналу», – наголосив Андрій Смирнов.

Доповнення

Започаткування інтернаціоналізованого трибуналу згодом може бути підтримане Генеральною Асамблеєю ООН.

У цьому разі Генасамблея ООН підтримає створення трибуналу в міжнародній авторитетній юрисдикції.

Україна не згодна з так званою гібридною формою трибуналу, коли його створюють у межах українського законодавства, а потім інші країни визнають його.

Цитата

«Створення подібного трибуналу – гібридного – як частини української системи потребуватиме змін до Конституції, що в правовому режимі воєнного стану неможливе. Створення «гібридного» трибуналу містить високий ризик того, що злочин агресії відноситимуть до рівня міждержавного конфлікту двох країн. Зрештою, нам не потрібне рішення трибуналу іменем України, нам потрібне рішення трибуналу іменем цивілізованого світу», – наголосив Андрій Смирнов.

НАгадаємо, у Гаазі відкривають Міжнародний центр із розслідування російського вторгнення в Україну.