Росіяни вбили двох запорізьких атомників, з інших знущалися - Енергоатом

Росіяни вбили двох запорізьких атомників, з інших знущалися - Енергоатом

Київ  •  УНН

 • 1296668 перегляди

КИЇВ. 9 вересня. УНН. Російські сили, які контролюють Запорізьку атомну електростанцію України, вбили двох співробітників на об'єкті, а десятки інших працівників були затримані і зазнали жорстокого поводження, повідомив AFP у п'ятницю керівник "Енергоатому", передає УНН.

ЗАЕС - найбільша у Європі - була захоплений російськими військами у березні.

Цитата

"Поступово було встановлено режим цькування персоналу", - сказав Петро Котін.

"Двоє людей було побито до смерті. Де зараз перебувають близько десяти осіб, ми не знаємо, вони були відвезені росіянами і після цього ми не маємо інформації про їхнє місцезнаходження", — сказав Котін, додавши, що затримано близько 200 осіб.

Деталі

Нинішню ситуацію на заводі він охарактеризував як "дуже важку", пославшись на "тортури персоналу та побиття персоналу".

"Росіяни шукають проукраїнських людей та переслідують їх. Люди психологічно зламані", - додав він в інтерв'ю журналістам AFP.

"Під час обстрілів на території заводу було поранено двох людей — жінку і чоловіка. Але люди розуміють, що від них залежить ядерна безпека станції, тому співробітники повертаються в Енергодар і продовжують працювати на об'єкті", - додав він.

Минулого тижня Міжнародне агентство ООН з атомної енергії (МАГАТЕ) направило на завод місію з 14 осіб та опублікувало звіт за підсумками інспекції.

Котін сказав, що в ньому описуються важкі психологічні умови роботи на станції, які, зрештою, рівносильні "порушенню ядерно-радіаційної безпеки".

"Ця ситуація має бути виправлена ​​якнайшвидше", — додав керівник "Енергоатому".

МАГАТЕ у своєму звіті закликало до "негайного створення зони ядерної безпеки та захисту" навколо станції.

“Якщо це демілітаризація атомної станції, ми її повністю підтримуємо. Якщо це… створення якихось зон безпеки із спільним контролем разом із росіянами, то це, звісно, ​​для нас неприйнятне рішення", — повідомив Котін.

"Ми наполягатимемо на створенні демілітаризованої зони навколо заводу, у тому числі за участю миротворчих груп", - додав він.

Котін також сказав, що Україна наполягає на тому, щоб росія прибрала із заводу військову техніку і щоб співробітники російської ядерної агенції "Росатом" також покинули цей район.

Котін додав, що всі лінії електропередачі, підключені до станції, були обірвані внаслідок обстрілу, а єдиний працюючий реактор "працює на дуже низькому рівні потужності".

Якщо ці лінії електропередач не будуть відновлені, сказав Котін, станція перейде в режим знеструмлення і зможе покладатися лише на свої дизельні двигуни для охолодження ядерного матеріалу.