Родичі голови АМКУ Павла Кириленка придбали нерухомості за останні чотири  роки на 70 млн гривень – «Схеми»

Родичі голови АМКУ Павла Кириленка придбали нерухомості за останні чотири роки на 70 млн гривень – «Схеми»

Київ  •  УНН

 • 37873 перегляди

Read in English

Журналісти-розслідувачі виявили, що родичі голови Антимонопольного комітету України (АМКУ) Павла Кириленка за останні чотири роки придбали нерухомості на суму близько 70 мільйонів гривень, що виглядає непропорційно його офіційним доходам.

Журналісти-розслідувачі проєкту "Схеми" знайшли у родини голови Антимонопольного комітету України (АМКУ) Павла Кириленка нерухомості на 70 мільйонів гривень. Зазначається, що усі ці статки вони набули в останні чотири роки. Свої підрахунки журналісти оприлюднили у новому розслідуванні, пише УНН.

Деталі

Журналістам "Схем" вдалось з’ясувати, що у період головування Кириленка Донецькою областю його родина набула численних майнових статків – як на заході України, так і в столиці й області. Йдеться про великий маєток, дві земельні ділянки, два кросовери, три квартири з паркомісцями в Києві та апартаменти в преміальному ЖК в Ужгороді.

За підрахунками журналістів ринкова вартість придбаного майна родиною нинішнього голови Антимонопольного комітету становить майже 70 мільйонів гривень

За даними "Схем", родичі Кириленка не мали офіційного бізнесу та за останні чверть століття офіційно не отримували достатніх доходів, щоб все це придбати.

Журналісти також встановили, що частиною цього майна користується сам посадовець, однак він не вказує цього у своїй декларації.

Президент подав декларації: дохід Зеленського і його родини втричі зменшився у 2022 році28.01.24, 18:31 • 103891 перегляд

Сам Кириленко у коментарі "Схемам" заявив, що джерело статків – це стартовий капітал родини, який був сформований у 90-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини вигідно продала акції заводу "Стирол" у Горлівці, що були отримані нею як працівницею заводу. Втім знайти офіційне підтвердження цим операціям журналістам не вдалось.

Родичі Кириленка також не змогли надати документальних підтверджень про ці сімейні статки від бабусі, мовляв документи були, але "все залишилось в окупованій Горлівці".

Воно все залишилось у Горлівці. Якби воно було, я б вам показала купу цих документів, які там залишилися, розумієте? Всі ці квитанції, розписки і решту.

– сказала Наталія Матієнко.

Наявність у родини голови АМКУ майна, неспівставного з офіційними доходами, може трактуватися як незаконне збагачення, вважають юристи.

"Це може бути актив, записаний на інших осіб, але куплений за кошти або за дорученням суб’єкта декларування. Або за те, що він залишає за собою право розпоряджатись, продавати, визначати юридичну долю цього майна. Якщо ця різниця між законними доходами і набутими активами, перевищує 8,5 мільйонів гривень (станом на 2022 рік), то це може бути ознакою незаконного збагачення, відповідальність передбачена від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна", – розповів юрист "Центру протидії корупції" Вадим Валько. 

Довідково

Павло Кириленко з вересня 2023 року є головою Антимонопольного комітету України. Як пояснював в інтерв’ю сам Кириленко, пропозиція обійняти цю посаду надійшла від президента України Володимира Зеленського.

Свою кар’єру Кириленко розпочав як прокурор – спочатку в Донецькій області, згодом в Генеральній прокуратурі в Києві, а пізніше працював військовим прокурором на Закарпатті – очолював військову прокуратуру Ужгородського гарнізону.

Суд визнав Дубінського винним у діях в умовах конфлікту інтересів, його внесуть в реєстр корупціонерів - НАЗК13.03.24, 18:38 • 26762 перегляди

З 2019-го до осені 2023-го року Кириленко, згідно з указом Президента, Кириленко обіймав посаду голови Донецької ОВА (колишньої ОДА – ред.)