Роботодавців збираються зобов'язати створювати службу охорони психічного здоров'я: Рада ухвалила закон за основу
Київ • УНН
Рада підтримала законопроєкт про створення служб охорони психічного здоров'я на підприємствах. Компанії з 50+ працівниками повинні будуть створити окремі служби, менші - залучати фахівців за сумісництвом.
Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт, який в майбутньому має зобов’язати роботодавців створити службу охорони психічного здоров’я. Про це пише УНН із посиланням на народного депутата Ярослава Железняка та картку законопроєкту №12030, передає УНН.
Деталі
"№12030 - Про систему охорони психічного здоров’я в Україні - за основу (236)", - повідомив Железняк.
Відповідно до законопроєкту, роботодавці мають створити службу охорони психічного здоров’я, а також розробити та затвердити політику або план захисту та зміцнення психічного здоров'я на робочому місці.
"Працівник має право на психосоціальну підтримку на робочому місці, для чого роботодавець вживає заходів, визначених законодавством, розробляє і впроваджує політику або план захисту та зміцнення психічного здоров'я на робочому місці", - ідеться в документі.
Зазначається, що роботодавець з кількістю найманих працівників 50 і більше осіб створює службу охорони психічного здоров’я.
На підприємстві з кількістю працюючих менше 50 осіб функції служби охорони психічного здоровʼя можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку.
На підприємстві з кількістю працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби психічного здоровʼя можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку.
Функції та повноваження охорони психічного здоров’я, її типове положення про неї затверджуються Кабміном.
Нагадаємо
Верховна Рада в четвер, 21 листопада, підтримала в першому читанні проєкт закону "Про повну загальну середню освіту" щодо запровадження заходів безпеки в закладах загальної середньої освіти (№11543).