Римо-католицька церква дозволила трансгендерам хрестити дітей, але не дала чіткої відповіді чи може стати хрещеними одностатева пара
Київ • УНН
КИЇВ. 9 листопада. УНН. Трансґендерні люди можуть бути хрещеними батьками на римо-католицьких хрещеннях, свідками на релігійних весіллях і самі приймати хрещення. Про це повідомив доктринальний офіс Ватикану — Дикастерія доктрини віри, передає УНН з посиланням на інформацію від Reuters.
Деталі
Єпископ Хосе Негрі з Санто-Амаро в Бразилії в липні надіслав до доктринального офісу шість запитань, що стосуються представників ЛГБТ і їхньої участі в таїнствах хрещення і одруження.
Відповідаючи на запитання про те, чи можна хрестити трансгендерів, у доктринальному офісі заявили, що це можливо за певних умов і за умови, що “немає ризику спричинити публічний скандал або дезорієнтацію серед вірян”.
Зазначається, що трансґендери можуть бути хрещеними батьками під час хрещення на розсуд місцевого священика, а також бути свідками на церковному вінчанні, але місцевий священик повинен проявляти “пастирську обачність” у своєму рішенні.
У документі йдеться про те, що особа, яка перебуває в одностатевих стосунках, також може бути свідком на католицькому весіллі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандал через новий кліп Жадана і Соловій: священники у Львові вимагають видалити відео, яке “пропагує антихристиянські цінності”
Також бразильський єпископ питав, чи може одностатева пара, яка всиновила дитину або отримала її від сурогатної матері, хрестити цю дитину за католицькою церемонією. Проте доктринальний офіс не дав визначені відповіді на це запитання. У відповіді йшлося про те, що для хрещення дитини одностатевої пари має бути “обґрунтована надія на те, що вона отримає освіту в католицькій релігії”.
Настільки ж неоднозначна відповідь була і на запитання, чи може людина, яка перебуває в одностатевих стосунках, бути хрещеним батьком під час церковного хрещення. У ній ішлося про те, що людина має “вести життя, що відповідає вірі”.
Відповіді були підписані главою департаменту аргентинським кардиналом Віктором Мануелем Фернандесом і схвалені Папою Франциском 31 жовтня.