Реконструкція, активи чи ще одна непотрібна структура: що думають українці про АРМА (ВІДЕО)

Реконструкція, активи чи ще одна непотрібна структура: що думають українці про АРМА (ВІДЕО)

Київ  •  УНН

 • 31422 перегляди

Read in English

Більшість опитаних українців не знають про функції та діяльність Агентства з розшуку і менеджменту активів. Transparency International Ukraine вказує на необхідність реформування АРМА через популізм та неефективність.

Голова Агентства з розшуку і менеджменту активів Олена Дума намагається не проґавити жодного шансу для створення власного іміджу та популяризації своєї роботи. Але, схоже, цей піар працює виключно на вузьке коло читачів її тг-каналу, адже пересічні українці не знають не лише про цей орган, а й про його очільницю. Про це свідчать результати опитування УНН біля офісу організації у Києві.

Деталі

На запитання журналіста про те, чим займається АРМА, більшість опитаних реагували з подивом або сарказмом:

"До речі, я працюю у тій будівлі – я тільки бачу, що інколи з плакатами там стоять… У нас дуже багато таких організацій, на які не повинні виділятися гроші."

"Армія. Робота. Мама. Америка".

"Щось з реконструкцією пов’язано, ні?"

"Мені приходить лише ідея, що викривають якусь незаконну діяльність".

Ті ж, хто хоча б приблизно розумів функції АРМА, висловлювалися критично:

"Вони повинні шукати крадені кошти – те, що у нас не робиться сьогодні. Абсолютно".

Тим часом, голова АРМА Олена Дума не втомлюється говорити про досягнення агентства під її керівництвом у своєму тг-каналі: наради, зустрічі, важливість змін до законодавства, і навіть не гребує піаритися на конкурсах на пошук управителя для арештованого майна.

Але, схоже, що ці потуги Олени Думи не мають успіху і залишаються поза увагою суспільства. Тож можливо варто змінити акценти з тг-дописів на реальні дії, щоб хоч хтось міг назвати хоча б одне досягнення АРМА. Хоча, враховуючи результати опитування, спершу варто було б просто пояснити, що таке АРМА.

Додамо

У Transparency International Ukraine з нагоди 9 річниці створення АРМА заявили, що наразі цей орган потребує суттєвого реформування і практично зовсім не відповідає європейським стандартам, за якими створювався. Антикорупційні активісти вказали, що досить часто спостерігається "суперечлива комунікація з боку АРМА чи його посадових осіб, поєднана з популізмом, порушення презумпції невинуватості та відсутністю розуміння компетенції державних органів".

У Агентстві з розшуку і менеджменту активів вирішили не коментувати зауваження Transparency International Ukraine про "суперечливу комунікацію" з боку посадових осіб органу, а натомість розповіли про свої "досягнення" у розробленні законопроєктів.

Це не єдина критика на адресу АРМА через популізм. Раніше експерти наголошували, що агентство більше зосереджується на політично резонансних справах, пов’язаних з олігархами, ніж на ефективному збереженні та управлінні переданими активами. Варто зауважити, що Олена Дума у своїх публічних виступах неодноразово підкреслювала серед "досягнень" своєї роботи передачу в АРМА активів олігархів Дмитра Фірташа, Михайла Фрідмана і російського олігарха Олега Дерипаски.