Знову піар на МСЕК: як голова АРМА Олена Дума перетворює наради і заклики у фальшиві здобутки

Знову піар на МСЕК: як голова АРМА Олена Дума перетворює наради і заклики у фальшиві здобутки

Київ  •  УНН

 • 180617 перегляди

Read in English

Олена Дума заявляє про готовність управляти активами МСЕК, але замість конкретних дій пропонує лише наради та зміни до законодавства. Transparency International критикує АРМА за популізм та невідповідність європейським стандартам.

Очільниця Агентства з розшуку і менеджменту активів Олени Дума не вперше використовує тему корупційних активів МСЕК для створення власного іміджу. Однак, замість конкретних дій вона розповідає про наради та пропонує обговорення змін до законодавства, пише УНН.

Деталі

У своєму дописі в тг-каналі Олена Дума вкотре наголосила, що АРМА вже розшукало значний обсяг активів у справі МСЕК та готове до управління ними. Водночас замість звіту про реальні результати, голова АРМА говорить про "наради", "ініціативи" та необхідність законодавчих змін. Але такі заяви звучали й раніше, без будь-яких помітних змін у роботі агентства.

Зокрема, Олена Дума розповіла про нараду з головою ВАКС і наголосила на необхідності змін норм передачі речових доказів до АРМА в цивільному кодексі. Окрім того, очільниця агентства заявила, що арештовані кошти не повинні "просто зберігатися як речові докази". Проте, тут постає питання – а хіба не "управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, з метою збереження" є одним з основних напрямків діяльності Агентства з розшуку і менеджменту активів? 

"Закликаю правоохоронні органи, суди та причетні інституції до співпраці у вирішенні цієї системної проблеми. Кожна гривня корупційних активів має працювати на відновлення справедливості та зміцнення нашої держави", - заявила Олена Дума, наголошуючи на важливості своєї ініціативи й тим самим фактично натякаючи, що саме її агентство робить найбільше для наповнення бюджету, на відміну від інших інституцій.

Корупційні активи справді могли б працювати на економіку та оборону, але для цього потрібні не просто заяви, а чітка стратегія і відповідальне керівництво.

Раніше Олена Дума вже кілька разів наголошувала на своїй "ролі" у викритті корупційних схем у МСЕК і натякала, що саме її зусилля у 2020 році дали поштовх до викриття корупційних схем у МСЕК. Тоді голова АРМА не лише описала свій "героїчний шлях" боротьби з корупцією, але й побічно приписала собі заслуги за ліквідацію медичних комісій.

Додамо

У Transparency International Ukraine з нагоди 9 річниці створення АРМА заявили, що наразі цей орган потребує суттєвого реформування і практично зовсім не відповідає європейським стандартам, за якими створювалося. Антикорупційні активісти вказали, що досить часто спостерігається "суперечлива комунікація з боку АРМА чи його посадових осіб, поєднана з популізмом, порушення презумпції невинуватості та відсутністю розуміння компетенції державних органів".

У Агентстві з розшуку і менеджменту активів вирішили не коментувати зауваження Transparency International Ukraine про "суперечливу комунікацію" з боку посадових осіб органу, а натомість розповіли про свої "досягнення" у розробленні законопроєктів.

Це не єдина критика на адресу АРМА через популізм. Раніше експерти наголошували, що агентство більше зосереджується на політично резонансних справах, пов’язаних з олігархами, ніж на ефективному збереженні та управлінні переданими активами. Варто зауважити, що Олена Дума у своїх публічних виступах неодноразово підкреслювала серед "досягнень" своєї роботи передачу в АРМА активів олігархів Дмитра Фірташа, Михайла Фрідмана і російського олігарха Олега Дерипаски.