Реєстр збитків від російської агресії: стало відомо, коли можуть розпочатись виплати

Реєстр збитків від російської агресії: стало відомо, коли можуть розпочатись виплати

Київ  •  УНН

 • 11323 перегляди

Read in English

Міжнародний Реєстр збитків від російської агресії приймає заяви щодо пошкодженого житла через "Дію". Перші виплати можуть розпочатися у 2027 році після створення Компенсаційної комісії.

Міжнародний Реєстр збитків від російської агресії на сьогодні приймає заяви від усіх постраждалих громадян України лише щодо пошкодженого чи знищеного житла, починаючи від 24 лютого 2022 року. Перші виплати теоретично можуть розпочатися у 2027-му році. Про це повідомив народний депутат, голова ТСК ВР з питань захисту прав ВПО та інших осіб Павло Фролов, пише УНН і посиланням на пресслужбу "Слуги народу". 

Деталі 

Рішення про розмір компенсацій ухвалюватиме Компенсаційна комісія, яка має запрацювати протягом 2026 року. Перші виплати теоретично можуть розпочатися у 2027 році, за умови знаходження фінансового ресурсу для наповнення та функціонування Компенсаційного фонду

- заявив нардеп. 

Як зазначив Фролов, отримання компенсації за програмою єВідновлення не впливає на право претендувати на відшкодування від Реєстру збитків. Очікується, що кількість поданих заяв до Реєстру становитиме від 6 до 8 мільйонів.

Подати заяву до Реєстру можна на порталі "Дія", надавши при цьому відомості про себе, про право власності на житло та завдану йому шкоду. Статус заяви та повідомлення про хід її розгляду надійдуть на електронну пошту та у кабінет громадянина, який є у "Дії".

"Зробити це можуть тільки повнолітні особи, які є власниками нерухомого майна, за наявності РНОКПП (раніше ІПН) та електронного підпису. Якщо у майна декілька співвласників, кожен має подати заяву окремо", - додав нардеп. 

Нагадаємо

Наступного року до міжнародного Реєстру збитків від російської агресії постраждалі українці зможуть подавати заяви на виплати репарацій за усіма 45 категоріями завданої шкоди та збитків від російської агресії. Зокрема, це шкода життю та здоров’ю, вимушене внутрішнє переміщення.