Рада підтримала законопроект щодо підслідності Бюро економічної безпеки
Київ • УНН
КИЇВ. 3 лютого. УНН. Верховна Рада ухвалила за основу законопроект 3959-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації окремих положень діяльності Бюро економічної безпеки України. Відповідне рішення підтримали 239 народних депутатів України на пленарному засіданні у середу, 3 лютого, передає кореспондент УНН.
Цитата:
“З метою приведення у відповідність норм чинного законодавства, виникла необхідність у підготовці даного законопроекту, що дозволить Бюро економічної безпеки України належним чином виконувати свої повноваження щодо здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень. Так, даним законопроектом доповнено статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким передбачається адміністративна відповідальність за незаконне використання найменування та ознак належності до БЕБ”, — сказав під час представлення законопроекту народний депутат від “Слуги народу” Сергій Іонушас.
“У Кримінальному Кодексі вводиться відповідальність за шахрайство з податком на додану вартість як окремий вид кримінального правопорушення, розслідування якого буде віднесено до компетенції БЕБ”, — додав він.
Деталі
Згідно з пояснювальною запискою, запровадження інституту детективів БЕБ потребує законодавчих змін, а саме внесення змін до адміністративного, кримінального та кримінального процесуального законодавства щодо визначення статусу нових суб’єктів кримінального провадження, їх повноважень та підслідності їм кримінальних правопорушень.
Головним комплексним результатом ухвалення закону, на думку його ініціаторів, стане функціональна можливість для реалізації окремих повноважень щодо досудового розслідування кримінальних правопорушень детективами БЕБ після його створення та початку функціонування.
Контекст
28 січня парламентарі ухвалили в цілому законопроект про створення Бюро економічної безпеки, яким ліквідовується податкова міліція та в СБУ забирають можливість займатися економічними злочинами.
Законопроектом визначаються завдання та повноваження БЕБ, контроль за його діяльністю, правовий статус, обов’язки та відповідальність працівників, основи його співпраці з державними органами:
- гранична чисельність працівників Бюро може бути 4 тисяч осіб;
- посадовий оклад працівників, які мають спеціальне звання, не може бути менше ніж 20 прожиткових мінімумів. БЕБ розпочне свою роботу коли матиме 30% свого укомплектування;
- Бюро економічної безпеки України утворюється Президентом України відповідно до цього закону;
- координувати його роботу буде уряд.