Путін змінює Конституцію через провал плану об'єднатися з Білоруссю - Bloomberg
Київ • УНН
КИЇВ. 12 лютого. УНН. Поправки до Конституції, ініційовані президентом Росії та які послаблюють його роль в управлінні країною, можуть бути лише планом “Б” для збереження при владі Володимира Путіна після того, як термін його повноважень закінчиться в 2024 році, пише Bloomberg з посиланням на джерела, передає УНН.
За словами двох чиновників в Кремлі, план “А”, що дозволяє Путіну після 2024 року залишитися при владі, провалився. Він полягав у тому, щоб переконати білоруського президента Олександра Лукашенка створити наддержаву, об’єднавши Росію і Білорусь, розповіли джерела. За їх словами, Путін обговорював з Лукашенком план “А” за місяць до 15 січня, коли виступив з посланням Федеральним Зборам і запропонував змінити Конституцію.
Поглинання Білорусі Росією дозволило б Путіну обійти обмеження президентських термінів, він би став лідером нової “Союзної держави”. Лукашенко, який колись був прихильником злиття, тепер категорично проти такої ідеї, вважають близькі до Кремля джерела. Ідею об’єднання двох країн вперше обговорили в 1999 році Лукашенко і тодішній президент Росії Борис Єльцин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лукашенко: на переговорах з Путіним “дійшли до глибини сивих часів”
Лукашенко тепер розплачується за відмову, пише Bloomberg: Росія не погоджується постачати нафту Білорусі на пільгових умовах. Дешева нафта є “життєво необхідною основою білоруської економіки”, так як країна закуповує у Росії, переробляє, а потім експортує. У січні поставки російської нафти до Білорусі скоротилися на три чверті, повідомили джерела в Кремлі. Поставки можуть взагалі припинитися, якщо Лукашенко не дозволить білоруським НПЗ купувати російську нафту за ринковими цінами, відзначають вони.
“Путін бачить себе світовим лідером, і йому дуже важко відмежуватися від ролі президента”, — цитує Bloomberg Гліба Павловського (працював радником Кремля з 2000 по 2011 рік). На його думку, незважаючи на те що поправки до Конституції можуть дати Путіну деякий контроль, все ж роль глави посиленої Держради об’єднаної країни є кращим варіантом, сказав Павловський.
Раніше, Путін повідомив, чи спрямовані поправки у конституцію РФ на продовження його повноважень.