Путін заявляє, що не хоче очолювати Держраду РФ після завершення президентства
Київ • УНН
КИЇВ. 7 березня. УНН. Президент Росії Володимир Путін заявив, що не буде очолювати Державну раду після закінчення поточного президентського терміну. Виступаючи в Іванові 6 березня, Путін сказав, що збереження його владних повноважень після виборів 2024 року означатиме двовладдя в країні, передає УНН із посиланням на Радіо Свобода.
“Пропонується наділити Держраду якимись особливими повноваженнями і очолити Держраду. Що це буде означати? Це буде означати ситуацію двовладдя в країні. Для Росії вона згубна”, — сказав Путін.
“Не через те, що я не хочу (бути при владі) — ні, мені подобається моя робота. Але для того, щоб зберегти свої владні повноваження, піти на якусь схему у владі, яка буде неприйнятна для країни або буде її руйнувати — ось чого я боюся, ось чого не хочу робити”, — додав російський президент.
При цьому Путін заявив, що змінюваність влади в Росії потрібно забезпечити після того, як буде досягнута стабільність, коли країна “набере більше впевненості в собі і ресурсів всяких, жирку”.
Він підкреслив, що нові поправки до конституції вносяться з розрахунком на 30-50 років. Але вже зараз, за словами Путіна, принцип змінюваності влади необхідно закріпити. “Взяти і з конституції прибрати обов’язкову змінюваність ... Не можу, мені це не подобається”, — поділився Путін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський: Україна вийде з Мінських домовленостей, якщо за рік Путін не завершить війну на Донбасі
Законопроєкт про зміну конституції Росії Державна дума ухвалила в першому читанні 23 січня.
Нові поправки, зокрема, забороняють одній людині обіймати посаду президента більше ніж два рази, розширюють повноваження Держради і Держдуми і встановлюють пріоритет російських законів над нормами міжнародного права.
Загальноросійське голосування з приводу змін пройде 22 квітня. Проголосувати за поправки до конституції Росії можна буде тільки за всі разом або проти всіх.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Держдумі РФ підтримали поправку Путіна до конституції з “згадуванням Бога”
Держрада — дорадчий орган при президенті країни. Він утворений в 2000 році. Керує структурою президент Росії. Членами Держради є, зокрема, голови палат Федеральних зборів, постійні представники президента в регіонах, керівники фракцій у Держдумі.