Про що йдеться у вироку Януковичу: резолютивна частина
Київ • УНН
КИЇВ. 24 січня. УНН. Суд засудив екс-президента України Віктора Януковича до 13 років ув'язнення та зобов'язав його сплатити 98 561 грн, у якості стягнення за процесуальні витрати на судові експертизи УНН публікує для вас резолютивну частину вироку.
"Своїми умисними протиправними діями Янукович вчинив злочин проти основ національної безпеки України, передбачений ч.1 ст.111 ККУ, а саме: державну зраду. Тобто діяння, умисно вчинене громадянином України, на шкоду суверенітетові, територіальній недоторканості та державній безпеці України, а саме: надання іноземній державі Російській Федерації та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.
Також своїми умисними протиправними діями Янукович вчинив злочин проти миру, передбачений ч.5 ст 27, ч.2 ст 437 ККУ, а саме: пособництво у веденні агресивної війни. Призначаючи покарання обвинуваченому Януковичу, у відповідності зі ст.65 Кримінального кодексу України, суд враховує ступінь тяжкості вчинених злочинів особи винного. Обставинами, що пом’якшують покарання, згідно ст.66 ККУ, судом встановлено вчинення злочинів під впливом залежності від представників влади Російської Федерації. Обставин, що обтяжують покарання судом не встановлено.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вирок Януковичу ляже в основу обвинувачення проти влади РФ на міжнародній арені — прокурор
Крім цього, при обранні обвинуваченому Януковичу міри покарання судом враховано його відношення до вчиненого, матеріали, що його характеризують, вік та стан здоров’я обвинуваченого. Янукович раніше не судимий, на обліках у лікаря-нарколога та психіатра не перебуває. Янукович має вищу освіту... (суд перераховує навчальні заклади, які закінчив Янукович та трудовий шлях — ред.). На підставі викладеного, враховуючи ступінь тяжкості вчинених злочинів особи винного, наявність обставини, що пом’якшує покарання, відсутність обставин, що обтяжують покарання, суд вважає за необхідне обрати Януковичу покарання у виді позбавлення волі, оскільки його перевиховання та виправлення неможливі без ізоляції від суспільства, однак можуть бути досягнуті у разі відбуття ним покарання не у максимальних межах санкцій інкримінованих йому злочинів. Враховуючи фактичні обставини справи, характер вчинених злочинів, а також ступінь їх тяжкості, суд не знаходить підстав для застосування до Януковича статей 69, 75 ККУ. Беручи до уваги наведені вище мотиви та оцінку аргументів сторони захисту, суд не вбачає підстав для задоволення скарг на бездіяльність слідчого № 569, 575 від 4 травня 2017 року, а також заперечень на ухвали слідчих суддів № 577, 580 від 4 травня 2017 року. Долю речових доказів суд вирішує у відповідності з вимогами ст.100 КПК України. Вирішуючи питання щодо заходів забезпечення кримінального провадження суд враховує необхідність відшкодування процесуальних витрат у справі. Питання процесуальних витрат вирішує з урахуванням приписів глави 8 КПКУ.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 370, 374 КПК України, суд ухвалив: Януковича Віктора Федоровича визнати винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.111, ч.5 ст.127, ч.2 ст.437 ККУ та призначити йому покарання за ч.1 ст.111 ККУ у виді 13 років позбавлення волі, за ч.5 ст.127, ч.2 ст.437 ККУ у виді 12 років позбавлення волі. На підставі ст.70 ККУ за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, визначити Януковичу Віктору Федоровичу остаточне покарання у виді 13 років позбавлення волі. Януковича Віктора Федоровича визнати не винуватим у пред’явленому обвинуваченні та виправдати за ч.5 ст.27, ч.3 ст. 110 ККУ в зв’язку з недоведеністю, що в діянні обвинуваченого є склад кримінального правопорушення. Строк відбування покарання Януковичу Віктору Федоровичу рахувати з часу його затримання.
Стягнути з Януковича Віктора Федоровича на користь держави процесуальні витрати за проведення судових експертиз у сумі 98 561 грн 20 коп. Заходи забезпечення кримінального провадження, арешти на майно, накладені в межах даного кримінального провадження, залишити без зміни. Скарги на бездіяльність слідчого № 569, 575 від 4 травня 2017 року, а також заперечень на ухвали слідчих суддів № 577, 580 від 4 травня 2017 року залишити без задоволення. Речові докази, копію листа постійного представника Російської Федерації при ООН Чуркіна від 3.03.2014 року № 896Н та копію заяви Януковича від 1.03.2014 року, залишити в матеріалах справи. Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Копія вироку негайно, після його проголошення, вручається прокурору та захисникам для вручення обвинуваченому. Вирок може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва протягом 30-ти днів з дня його проголошення".