Прагнуть стати технологічною наддержавою: до 2030 року США збудують щонайменше два великі чіп-центри
Київ • УНН
КИЇВ. 24 лютого. УНН. До 2030 року США побудують як мінімум два нові великомасштабні заводи з виробництва напівпровідників, заявила міністр торгівлі Джина Раймондо. Про це УНН інформує з посиланням на CNBC.
Деталі
Заводи, відомі як логічні фабрики, будуть побудовані висококваліфікованими профспілками та будуть виробляти передові мікросхеми пам'яті на економічно конкурентоспроможних умовах, сказала Раймондо під час свого виступу у Школі дипломатичної служби Джорджтаунського університету.
"Оскільки глобальна конкуренція все частіше стосується технологій та чіпів, а не лише танків і ракет, саме країни, які інвестують у дослідження, інновації та свою робочу силу, лідируватимуть у 21 столітті", - сказала вона.
План використовуватиме кошти із Закону президента Джо Байдена про CHIPS та науку на суму 52 мільярди доларів, який був підписаний у серпні.
"Дослідження, інновації та виробництво, викликані цим законом, можуть дозволити нам стати технологічною наддержавою, забезпечивши майбутнє нашої економіки та національної безпеки на найближчі десятиліття", - зауважила Раймондо.
Вона зазначила, що напівпровідникова технологія використовується у транспортних засобах, медичних пристроях та обороні, від смартфонів та сервісів хмарних обчислень до систем озброєння.
Хоча закон також спрямований на конкуренцію з Китаєм у напівпровідниковій промисловості та суміжних секторах, Раймондо відзначила конкурентоспроможність Пекіна у галузі та відставання США.
"За останні два роки Китай виробив понад 80% нових світових потужностей для певних зрілих чіпів, і їхня частка ринку зростає... У 1990 році на США припадало 37% світових виробничих потужностей чіпів. Сьогодні це лише 12%", - сказала вона.
Міністр торгівлі зазначила, що США втратили третину цих робочих місць за останні два десятиліття, тоді як глобальна індустрія чіпів за цей період збільшилася більш ніж утричі.