Повінь у Пакистані: рекордні дощі загрожують археологічній пам'ятці віком 4500 років

Повінь у Пакистані: рекордні дощі загрожують археологічній пам'ятці віком 4500 років

Київ  •  УНН

 • 149395 перегляди

КИЇВ. 6 вересня. УНН. Рекордно сильні дощі завдали шкоди Мохенджо-Даро, об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, розташованому в південній провінції Сінд поблизу річки Інд, у Пакистані. Про це пише УНН із посиланням на міжнародні ЗМІ.

Деталі

Повінь, спричинена рекордними мусонними дощами і таненням льодовика на півночі, забрала життя щонайменше 1325 людей, у тому числі 466 дітей, повідомило національне агентство з надзвичайних ситуацій. Близько 636 940 переміщених осіб розмістили в наметових селищах, додаючи, що бурхлива вода знесла 1,6 мільйони будинків, доріг, залізниць і телекомунікаційних систем, а також затопила понад два мільйони акрів сільськогосподарських угідь, знищивши врожаї.

ООН попереджає, що надзвичайні ситуації триватимуть.

Тому влада Пакистану вирішила розширити пролом у своєму найбільшому озері, щоб утримати води від розливу, оскільки безпрецедентний сезон дощів загрожує археологічній пам’ятці, вік якої понад 4500 років, йдеться у повідомленні Reuters.

Руїни віднесені до Мохенджо-Даро були виявлені у 1922 році та вважаються одними з найкраще збережених міських поселень у Південній Азії.

«Кілька великих стін, які були побудовані майже 5000 років тому, зруйнувалися через мусонні дощі», - сказав агентству Associated Press куратор об'єкту Ахсан Аббасі.

За його словами, десятки будівельників почали ремонтні роботи під наглядом археологів. 

Уряд Пакистану та Організація Об’єднаних Націй звинуватили зміну клімату в смертоносних повенях, які виникли після рекордної літньої спеки.

Нагадаємо

Історичний потоп, викликаний надзвичайно сильними дощами, торкнувся 33 мільйонів мешканців Пакистану. Тільки у серпні цього року в країні випало майже на 190% більше опадів, ніж у середньому за 30 років.