Посли G7 розчаровані зривом конкурсу на посаду керівника САП

Посли G7 розчаровані зривом конкурсу на посаду керівника САП

Київ  •  УНН

23 грудня 2021, 06:23 • 26394 перегляди

КИЇВ. 23 грудня. УНН. Посли країн "Групи семи" (G7) в Україні оприлюднили заяву, де висловили розчарування відмовою призначених Верховною Радою членів комісії з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури визначити переможця відбору на цю посаду, пише УНН.

Цитата:

"Посли G7 розчаровані відмовою призначених ВР членів відбіркової комісії Спеціалізованого антикорупційного прокурора визначити переможцем кандидата, що набрав найбільше балів. Ця подальша затримка є невиправданою та суперечить зобов’язанням України щодо призначення постійного керівника", - йдеться у заяві послів G7, оприлюдненій 22 грудня.

Посли закликають відбіркову комісію "якнайшвидше зібратися, щоб завершити процес".

"Спеціалізована антикорупційна прокуратура, як і всі незалежні антикорупційні інституції, потребує зміцнення для забезпечення верховенства права та ефективної боротьби з корупцією", - вказано у заяві.

Посли закликають відбіркову комісію якнайшвидше зібратися, щоб завершити процес. Спеціалізована антикорупційна прокуратура, як і всі незалежні антикорупційні інституції, потребує зміцнення для забезпечення верховенства права та ефективної боротьби з корупцією.

— G7AmbReformUA (@G7AmbReformUA) December 22, 2021

Доповнення

21 грудня комісія з відбору керівника САП оприлюднила результати, але переможця не затвердила. Так, конкурсна комісія оприлюднила результати конкурсу, за яким детектив НАБУ Олександр Клименко отримав 246 балів, прокурор ОГП Андрій Синюк набрав 229 балів.

Напередодні один із учасників комісії Роман Куйбіда вказав, що 5-ро членів конкурсної комісії з відбору на керівні посади в САП звернулося до голови комісії, щоб призначити чергове засідання на вечір 23 грудня. Члени комісії, з його слів, також підтверджували свою можливість взяти участь, отже, кворум повинен бути. Але поки відповіді немає, додав Куйбіда. За його словами, спецперевірка претендентів проведена, і "результати в нас є - довідки про відсутність перешкод для призначення на посади".

Контекст

У вересні 2020 року Верховна Рада підтримала проект постанови № 4104 про визначення представників Верховної Ради України до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у САП.

Після цього міжнародні дипломати заявили, що комісія повинна розпочати прозорий процес, в основі якого — доброчесність та заслуги кандидатів. Від цього буде залежати подальша підтримка ЄС і США.

13 жовтня 2020 року пройшло перше засіданні комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у САП. Так, засідання почалося з того, що члени комісії більше ніж годину сперечалися про участь у роботі комісії одного з обраних її членів.

У жовтні Президент України Володимир Зеленський заявляв, що конкурс на посаду голови САП завершиться в цьому році.

Однак, ОАСК вирішив заблокувати проведення конкурсу на голову САП, скасувавши порядок роботи конкурсної комісії. Рішення вирішили оскаржити.

У Зеленського заявили, що керівника САП оберуть вчасно. Підстав для затягування конкурсу “не бачать”.