Поблизу Стоунхенджу знайшли шахти епохи неоліту

Поблизу Стоунхенджу знайшли шахти епохи неоліту

Київ  •  УНН

 • 15992 перегляди

КИЇВ. 22 червня. УНН. У трьох кілометрах від Стоунхенджу археологи виявили пам'ятник епохи неоліту, якому понад 4500 років. Це шахти, вириті по кільцю навколо неолітичного поселення Даррінгтон-Воллс, в якому жили будівельники Стоунхенджу. Про це повідомляє УНН із посиланням на BBC News.

"Діаметр кола, утвореного шахтами, становить 2 кілометри. Діаметр кожної шахти - більше 10 метрів, глибина - 5 метрів... Виявлено два десятка таких шахт", - пишуть у виданні.

За словами вчених, аналіз порід, взятих у шахтах, дає доступ до архіву раніше невідомої інформації про цей ландшафт і про те, що у цій місцевості відбувалося протягом останніх 4000 років. Можна буде також дізнатися більше про життя і вірування будівельників Стоунхенджу, так як археологи вважають, що шахти позначали межу священної зони, пов'язаної зі споруджуваним кільцем мегалітів.

Повідомляється, що у дослідженні брали участь співробітники університетів Глазго, Бірмінгема, Сент-Ендрюського і Ворікського університетів, а також університету Вельсу Святої Трійці і Святого Давида. Про їх відкриття оголосили у День літнього сонцестояння - традиційного свята у Стоунхенджі, яке в 2020 році скасували через коронавірус.

Додамо, що Стоунхендж - мегалітична святилище у формі кільцевих і підковоподібних конструкцій, що датуються 2440-2100 роками до нашої ери, споруджене на ровах і валах, датованих 3020-2910 роками до нашої ери.

Нагадаємо, що британські вчені також визначили, що будівельники доісторичного пам'ятника Стоунхендж, розташований на півдні Англії, мали походження із заходу острова Велика Британія, зокрема, Вельсу.