Петиція шахтарів до Президента про відставку Геруса набрала понад 21 тис. голосів
Київ • УНН
КИЇВ. 19 червня. УНН. У травні шахтарські колективи розмістили на сайті Президента петицію з вимогою відправити у відставку главу енергетичного комітету ВР, народного депутата фракції "Слуга народу" Андрія Геруса. На сьогодні петиція набрала 21 075 голосів, повідомляє УНН.
Відзначимо, що тисячу голосів петиція набрала всього за два дні.
"Шахтарі України звертаються до Вас за допомогою. Ми вірою і правдою довгі роки працювали для нашої країни, добували вугілля, жертвували життям щоб в нашій державі було світло і тепло. Шахтарська праця дуже важка, але ми завжди готові добувати вугілля для України.
Але зараз нам потрібна Ваша допомога. В області катастрофа. Шахтарська праця і вся наша енергетична галузь вже не просто в небезпеці, вона гине. Наші підприємства в простої і незрозуміло, коли вийдемо з нього. Наше вугілля видобувається нашим потом і кров'ю, але зараз воно нікому не потрібене. Вугілля стільки, що залишається його тільки "їсти". Тисячі людей без роботи і практично без засобів до існування", - відзначають шахтарі у петиції.
У своїх бідах вони звинувачують главу енергетичного комітету ВР Андрія Геруса, який, незважаючи на профіцит вугілля, пролобіював імпорт електроенергії в Україну з РФ.
"Цілих півроку всі закривали очі на те, що творить Герус, поки все не рухнуло практично остаточно. Коли закриються наші українські шахти, тоді ми дізнаємося справжню ціну російської електроенергії, кривавої електроенергії. Грошей не буде у шахтарів - у шахтарських містах життя зупиниться. У магазинах ніхто купувати нічого не буде, міста просто помруть", - відзначають шахтарі.
Петицію підписали шахтарі ДП "Селідоввугілля", ОП "Шахта" Котляревська", ОП "Шахта "1-3 Новогродівська", ОП "Шахта Україна", ОП "Шахта Курахівська".
Нагадаємо, Міненерго ініціювало призупинення імпорту електроенергії з РФ - відповідний законопроект зареєстрований у ВР.
Також Міненерго хоче визначити пріоритет по споживанню українського вугілля замість імпортного резервного газу, для стабілізації соціально-економічної напруги шахтарів.