Переворот у М'янмі: для розгону багатотисячного мітингу силовики пустили в хід водомети

Переворот у М'янмі: для розгону багатотисячного мітингу силовики пустили в хід водомети

Київ  •  УНН

 • 16886 перегляди

КИЇВ. 8 лютого. УНН. У М’янмі поліція застосувала водомети проти мітингувальників, які третій день виходили з протестами. Про це повідомляє УНН з посиланням на DW.

Деталі

У М’янмі десятки тисяч людей зібрались на мітинги на вихідних, для їх розгону застосували водомети. Протести почались через державний переворот, внаслідок якого усунули обрану лідерку країни Аун Сан Су Чжі. Таким чином, після п’яти років спроб перейти до демократії країна повернулася до військового режиму.

Зокрема, протестувальники тримали плакати із зображенням головнокомандуючого М'янмою старшого генерала Мін Аун Хлаіну, на яких було написано "у розшуку".

Інформаційне агентство AFP повідомило, що є підозри, що вода містила хімічні речовини.

Протестувальники продовжили мітинг.

Що сталося раніше

Переворот в М’янмі стався 1 лютого. Телеканал Myawady TV оголосив, що влада в країні передається головнокомандувачу збройними силами Мін Аун Хлаіну. 

Фактичний лідер країни Аун Сан Су Чжі, президент М’янми Вин Мьїн і інші члени політичного керівництва правлячої партії “Національна ліга за демократію” були заарештовані

Хоча насильства ніде не спостерігалося, військові заблокували дороги в столиці Найп'їдо і головному місті країни Янгоні.

Пізніше військові оголосили про зняття з посад 24 міністрів уряду і призначення нових керівників низки міністерств, у тому числі фінансів, охорони здоров’я, закордонних і внутрішніх справ.

Приводом для перевороту стали нещодавні вибори в країні, на яких з великою перевагою перемогли прихильники Аун Сан Су Чжі. Військові стверджують, що голосування супроводжувалося фальсифікаціями.

При цьому, у М’янмі 7 лютого десятки тисяч людей вийшли на акції протесту по всій країні, засуджуючи нещодавній переворот і вимагаючи звільнення фактичної лідерки країни Аун Сан Су Чжі. Це найбільші акції протесту в країні після Шафранової революції 2007 року, яка допомогла стимулювати перехід до демократії.